reklama

Mistr světa bude v Česku. Loeb ozdobí setkání mistrů

Loeb dal přednost exhibici před závodem se Schumacherem

Praha - Dřív bylo Setkání mistrů v Sosnové na Českolipsku jen akcí pro opravdové fajnšmekry. Jenže tentokrát přijede čerstvý mistr světa v rallye Francouz Sébastien Loeb. A všechno bude jinak.

Šestinásobný mistr světa, který získal před čtrnácti dny poslední titul až v dramatickém dojezdu Britské rallye, bude závodit v České republice vůbec poprvé. A pořadatelé i zdejší fanoušci rallye si toho mohou opravdu považovat.

Vždyť účasti na osmém ročníku Závěru motoristické sezony dal přednost před motoristickou exhibicí Race of Champions, které se v Pekingu účastnili také Michael Schumacher, nový mistr ve formuli 1 Jenson Buton i vicemistr Sebastian Vettel.

A že má česká rallye opravdu dobrý zvuk, potvrdila i středeční zpráva Mezinárodní automobilové federace, která letošní ročník zlínské Barum rallye - největšího závodu v České republice - ohodnotila dosud nejlepší známkou.

Čtěte dále: Schumacher s Vettelem vyhráli potřetí Race of Champions

Loeb, který měl obhajovat loňské prvenství na Race of Champions, dal přednost exhibiční jízdě se svým mistrovským továrním Citroënem C4 WRC v Sosnové. A přestože mu společnost nebudou dělat mistři světa v F1, mohou se diváci těšit na zajímavá jména.

Jako tradičně se na celé akci předvede dlouholetá česká jednička a čerstvý mistr republiky Roman Kresta a také letošní juniorský mistr světa a Loebův týmový kolega z Citroënu Martin Prokop.

Program mistra světa však nezahrnuje jen sobotní jízdu, ve které se postaví vicemistrovi republiky Václavu Pechovi. Hned po svém pátečním příjezdu do Prahy se zúčastní setkání s novináři, bude si muset splnit i povinnosti se sponzory.

Poté se přesune na sever Čech a v sobotu odpoledne předvede zmíněnou exhibiční jízdu, která bude vrcholem celodenního klání více než 40 jezdců rallye, rallyekrosu a autokrosu.

reklama