reklama

Mokrý sobotní trénink se Abrahamovi povedl lépe

Karel Abraham Karel Abraham autor: karelabraham.com
Český závodník zajel jedenáctý čas

Brno - Motocyklista Karel Abraham zajel jedenáctý čas ve třetím tréninku na Velkou cenu České republiky, jedenáctý závod mistrovství světa silničních motocyklů.

První Čech v královské kubatuře se na začátek druhé desítky pořadí posunul v posledním kole, které se mu na mokré trati vydařilo.

Nejlepšího času dosáhl i přes pád na úvod tréninku lídr průběžného pořadí seriálu Casey Stoner z Austrálie. Abraham za jedničkou Hondy zaostal o 1,139 sekundy.

Čtěte také:
Abraham si po pokaženém tréninku stěžoval na motorku
Abraham byl v prvních trénincích v Brně sedmnáctý

Ve třídě do 125 ccm obsadil Jakub Kornfeil sedmnácté místo a stále se mu tak nedaří vrátit se na "vlnu" vydařeného začátku soutěžního programu v Brně. Na mokré trati loni pátý muž nejslabší kubatury, jenž v neděli chce útočit na stupně vítězů, zaostal za nejrychlejším Nicolásem Terolem ze Španělska o více než tři sekundy.

Na divokou kartu jedoucí Miroslav Popov byl čtyřiadvacátý, Ladislav Chmelík dvaatřicátý. Oba se bez problémů vešli do kvalifikačního limitu pro hlavní závod.

Kvalifikační jízdy budou na Masarykově okruhu zahájeny ve 13:00, dnes je na programu i první závod Red Bull MotoGP Rookies Cupu, do kterého odstartuje z první řady Tomáš Vavrouš.

OBRAZEM Motocyklový svět se dívá do Brna. Ve středu dění je hvězdný Rossi OBRAZEM Motocyklový svět se dívá do Brna. Ve středu dění je hvězdný Rossi Prohlédněte zde

reklama