reklama

Enge bude po šesti letech závodit v Česku, v Mostě usedne do pohárové Octavie

Tomáš Enge (vlevo) při testech vozu Škoda Octavia Cupu. Tomáš Enge (vlevo) při testech vozu Škoda Octavia Cupu. autor: Škoda Octavia Cup
Víkendové oslavy 33 let autodromu v Mostě ozdobí start Tomáše Engeho v poháru Octavia Cup. Diváci uvidí na autodromu celkem třináct dramatických závodů sportovních a cestovních vozů i formulí.

Most - Po šesti letech se Tomáš Enge představí českým fanoušků jako závodník. Coby host usedne do vozu pohárového seriálu Octavia Cup, jenž bude jedním z vrcholů programu na mosteckém okruhu.

Starší z dvojice českých autodromů slaví 33 let a při této příležitost Most hostí také závod zóny střední Evropy cestovních a GT vozů a formulí.

Enge v Česku závodil naposledy v roce 2010 v Brně v závodě světového šampionátu FIA GT1, kde v obou jízdách obsadil druhé místo.

"Pro mě to bude naprosto výjimečný závod, neboť jsem zaměstnancem týmu Reiter Engineering a start mimo týmové barvy je naprostou výjimkou. A za tu výjimku jsem moc rád," řekl liberecký rodák.

Jediného Čecha, který kdy startoval ve formuli 1, čeká velká výzva. Po dlouhých letech strávených za volantem vozů se zadní poháněnou nápravou bude teď krotit "předokolku" Škoda Octavia.

"Je to čerstvý, mladý projekt nového vozu Škoda Octavia. Ale sériové prvky jsou moderní, třeba řazení pod volantem. Je to český koncept, který podporuje nejen český motorsport, ale ve finále také mladé české jezdce. Od promotéra je to skvělý nápad, protože tady dlouho chyběl vyrovnaný šampionát, zajímavý pro fanoušky, který by přivedl zájem o okruhové závodění jako takové," uvedl několikanásobný účastník čtyřiadvacetihodinovky v Le Mans.

V šampionátu se Enge představí jako VIP jezdec, tento status bude mít i zpěvačka Olga Lounová.

Tento víkend OCTAVIA CUP MOST 2016! Držte palce 󾟗 Chcete se dozvědět o této akci víc? Věnovaná sekce k této akci právě...

Zveřejnil(a) Olga Lounová dne 15. červen 2016

Znovuzrozený Octavia Cup navazuje na tradici populárního seriálu z let 1998 až 2010, v němž svoji kariéru začínali také Jan Kopecký, Adam Lacko či Petr Fulín.

Zónový seriál se jede jako republikové mistrovství "plechových aut" a formulí a druhý rok po sobě je obohacen startem prototypů Sports Car Challenge. Během dvou víkendových dní uvidí diváci celkem třináct závodů včetně sobotního 80minutového vytrvalostního klání cestovních a sportovních vozů.

reklama