reklama

Motocyklista Kornfeil se dočkal. Bude závodit na MS

v kubatuře do 125 ccm slavil Španěl Simon v kubatuře do 125 ccm slavil Španěl Simon autor: Sport
Šestnáctiletý mladík bude jezdit třídu do 125 ccm

Praha - Český motocyklista Jakub Kornfeil bude v příštím roce startovat v celém seriálu silničního mistrovství světa třídy do 125 ccm, v němž letos debutoval.

Šestnáctiletý mladík podepsal smlouvu s německým týmem Racing Team Germany a bude jezdit se strojem Aprilia.

Kornfeil po podpisu smlouvy neskrýval nadšení.

"Je to skvělé, i když to trvalo trošku déle. Ale mám konečně jasno. Měl jsem sice i jiné nabídky, ale tahle byla nejen velmi rozumná, ale hlavně samotný zájem o mne vzešel ze strany týmu, čehož si cením," uvedl v dnešní tiskové zprávě.

Český závodník letos zvítězil v seriálu Red Bull MotoGP Rookie Cup a dostal šanci v pěti závodech mistrovství světa, v němž startoval v barvách čínského týmu Loncin. Nejlépe si vedl v Malajsii, kde skončil devatenáctý.

Nyní bude jezdit s novým motocyklem Aprilia RSW 125. "Už se nemůžu dočkat testování, které začne koncem ledna na některém závodišti ve Španělsku.

Strašně rád bych však ve své první kompletní sezoně v MotoGP chtěl uspět, a to i přesto, že na mne tým neklade žádné přehnané nároky," dodal Kornfeil.

Za tým, jenž má sídlo na závodišti Sachsenring kousek od českých hranic a který vede bývalý německý závodník Dirk Heidolf, již Kornfeil startoval v této sezoně v německém šampionátu.

reklama