reklama

Motocyklista Šembera havaroval. Poranil si míchu

Lukáš Šembera Lukáš Šembera autor: Radek Vičík
Mladý jezdec je na jednotce intenzívní péče

Brno - Šestnáctiletý motocyklový závodník Lukáš Šembera utrpěl vážné zranění páteře po pádu v doplňkovém závodě pitbiků, který se uskutečnil v rámci sobotní akce Olympia Supermoto Night Show v brněnské Olympii.

Hned v noci podstoupil čtyřhodinovou operaci v Úrazové nemocnici v Brně, kde nyní leží na jednotce intenzívní péče. Podle neoficiálních informací má rozdrcený pátý a šestý obratel a poraněnou míchu.

Šembera je stálým účastníkem světového šampionátu silničních motocyklů ve třídě do 125 ccm a start v brněnském závodě pitbiků bral pouze jako doplňkovou zábavu před dalším závodem mistrovství světa.

Čtěte také: Abraham dojel jedenáctý, Pešek zase nedokončil

"Šembera po havárii utrpěl poměrně vážné zranění páteře. Rodina si zatím nepřeje podávat žádné bližší informace. Zatím se nedá předjímat vážnost a rozsah zranění," řekl dnes ČTK tiskový pracovník pořádající agentury Forsage Ámos Krejčí.

Šembera upadl už v rozjížďce pitbiků. Zranil se potom ve finále závodu, kdy jel zcela sám na předposledním místě a do cíle mu zbývalo zhruba 30 metrů.

Z dosud neznámých důvodů podklouzl a narazil s motocyklem do balíků slámy. Po pádu zůstal bezvládně ležet, podle očitých svědků zřejmě narazil do obrubníku chodníku.

reklama