reklama

Motocyklový šampion Hayden odejde do superbiků, zůstane věrný Hondě

Nicky Hayden. Nicky Hayden. autor: Reuters
Americký motocyklový závodník Nicky Hayden neopustí sedlo motocyklu Honda ani po odchodu z MotoGP. Tovární tým japonské značky v mistrovství světa superbiků dnes potvrdil, že 34letý jezdec usedne v příští sezoně na její motocykl. Hayden vybojoval Hondě titul šampiona MotoGP v roce 2006.

Praha - Nicky Hayden, mistr světa MotoGP z roku 2006, opustí v příští sezoně po dvanácti letech elitní světový šampionát, aby bojoval o body v MS superbiků. Tovární tým Hondy v tomto seriálu dnes potvrdil Američanovo angažmá po boku talentovaného Nizozemce Michaeal van der Marka.

Oznámení superbikové Hondy o příchodu Haydena:

"Tak jo, mojí další zastávkou jsou superbiky s Hondou! Moc se těším. Zvlášť, když zůstanu spojený s Hondou. MS superbiků jsem pečlivě sledoval jako dítě, když v něm bojovali o titul američtí jezdci. Myslím si, že přišel správný čas a správný tým, abych ho sám vyzkoušel," uvedl populární "The Kentucky Kid" v tiskové zprávě japonské stáje.

Se značkou Honda jsou spjaty Haydenovy největší úspěchy. V roce 2006 po dramatickém souboji s Valentinem Rossim získal titul mistra světa MotoGP. O tři roky později odešel k Ducati, ale s italským motocyklem nevyhrál jediný závod, proto se předloni vrátil na Hondu. Nebyl to už ovšem tovární speciál, ale stroj třídy Open v týmu Jorge Martinéze.

O odchodu Haydena z MotoGP se spekulovalo už delší dobu, jen nebylo jisté, zda zůstane u Hondy, nebo zamíří ke konkurenční Aprilii.

reklama