reklama

Motocyklový sport bude nově řídit Abrahamův ČSMS

Karel Abraham starší (vpravo) v rozhovoru se svým synem Karel Abraham starší (vpravo) v rozhovoru se svým synem autor: ČTK
Mezinárodní federace určila ČSMS jako hlavní autoritu

Praha - Motocyklový sport v České republice bude nově řídit místo Autoklubu České republiky (AČR) Český svaz motocyklového sportu (ČSMS).

Mezinárodní motocyklová federace (FIM) dnes oficiálně potvrdila říjnové rozhodnutí ministra školství, mládeže a tělovýchovy Josefa Dobeše.

ČSMS se stane oficiálně členem FIM ale až v prosinci, kdy se uskuteční další valné shromáždění federace, které jako jediné může členství potvrdit.

Čtěte také:
Talent Popov nakonec motocyklové MS nepojede
Peška čeká druhá liga v motocyklech. Je to krok kupředu

"Prezident FIM mi zaslal dopis, ve kterém uznal ČSMS jako sportovní autoritu již pro pořádání závodů mistrovství světa v letošním roce," uvedl ministr Dobeš na dnešní tiskové konferenci v Praze.

"Zároveň představenstvo uznalo, že nový svaz podal přihlášku včas, kompletně, a doporučilo valnému shromáždění, aby jej v prosinci přijala jako jediného člena," doplnil.

Nově vzniklý ČSMS zastupuje Karel Abraham starší, který dnes uvedl, že svaz je připraven zajistit fungování všech českých motocyklových šampionátů v tomto roce.

reklama