Aktualizováno 12. 4. 2015 22:26
Výsledky Velké ceny USA silničních motocyklů.
Karel Hanika.
Karel Hanika. | Foto: KTM Images

Austin - I když startovali až ze třetí desítky, bojovali Jakub Kornfeil a Karel Hanika v dnešním závodě Moto3 Velké ceny USA o místa v top 10.

Lépe si z dvojice mladých Čechů na KTM vedl Hanika, který i díky pádu Francouze Alexise Masboua v poslední zatáčce Grand Prix obsadil desáté místo, Kornfeil dojel hned za ním.

Karel Abraham v královské třídě MotoGP svůj závod nedokončil. Pět kol před koncem závodu zajel do boxů, kde naštvaně sesedl ze své Hondy. Jezdec týmu Cardion AB Motoracing tak neviděl cíl ani v druhém podniku sezony.

Jak Abraham po závodě ukázal na svém profilu na instagramu, problém byl s nefunkčním řazením.

This can only happen to me, I guess... Broken shifting rod!!!?? Another unlucky day. #motogp #karelabraham #cota #americasgp

Fotka zveřejněná uživatelem Karel Abraham (@karel_abraham17),

Oba Češi v Moto3 se po startu postupně probíjeli vpřed a přibližně v polovině závodu se Kornfeil dokonce dostal do bodované patnáctky. Nakonec byl ale v cíli o tři desetiny vteřiny dříve jeho krajan.

Pro vítěství si suverénně dojel vítěz kvalifikace Danny Kent na Hondě. Ve vyrovnané třídě si do cíle dovezl nevídaný náskok 8,5 vteřiny.

Závod poznamenala celá řada nehod. Jedním z nejnebezpečněji vypadajících situací byl pád Miguela Oliveiry, jehož ležící KTM jen tak tak minul rozjetý Andrea Locatelli.

Pro suverénní triumf si v MotoGP dojel obhájce titulu Marc Marquez, který o více než dvě vteřiny ujel italskému duu Andrea Iannone (Ducati) a Valentino Rossi (Yamaha).

Podobně jako v nejslabší třídě také v Moto2 slavili Britové, když poprvé v kariéře vyhrál Sam Lowes na stroji značky Speed Up.

Velká cena USA, závod mistrovství světa silničních motocyklů v Austinu:

Moto3: 1. Kent (Brit./Honda) 41:32,287, 2. Quartararo (Fr./Honda) -8,532, 3. Vázquez (Šp./Honda) -8,652, 4. Bastianini (It./Honda) -8,811, 5. Binder (JAR/KTM) -9,556, 6. McPhee (Brit./Honda) -13,869, ...10. Hanika -20,913, 11. Kornfeil (oba ČR/KTM) -21,249.

Pořadí MS (po 2 závodech): 1. Kent 41 b., 2. Bastianini 33, 3. Quartararo 29, 4. Vázquez 29, 5. Masbou (Fr./Honda) 25, 6. McPhee 21, ...10. Hanika 9, 14. Kornfeil 5.

Moto2: 1. Lowes (Brit./Speed Up) 41:45,565, 2. Zarco (Fr./Kalex) -1,999, 3. Rins -4,622, 4. Rabat (oba Šp./Kalex) -8,975, 5. Morbidelli (It./Kalex) -12,976, 6. Syahrin (Malaj./Kalex) -14,168.

Pořadí MS (po 2 závodech): 1. Rins 29, 2. Zarco 28, 3. Folger (Něm./Kalex) 25, 4. Lowes 25, 5. Morbidelli 22, 6. Simeon (Belg./Kalex) 20.

MotoGP: 1. M. Márquez (Šp./Honda) 43:47,150, 2. Dovizioso (It./Ducati) -2,354, 3. Rossi (It./Yamaha) -3,120, 4. Lorenzo (Šp./Yamaha) -6,682, 5. Iannone (It./Ducati) -7,584, 6. Smith (Brit./Yamaha) -10,557, ....Abraham (ČR/Honda) nedokončil.

Pořadí MS (po 2 závodech): 1. Rossi 41, 2. Dovizioso 40, 3. M. Márquez 36, 4. Iannone 27, 5. Lorenzo 26, 6. Smith 18.