reklama

Češi začali v trénincích na Grand Prix v Brně zvolna

Karel Hanika na KTM je v Brně zatím nejlepším českým jezdcem. Karel Hanika na KTM je v Brně zatím nejlepším českým jezdcem. autor: KTM Images
Výsledky tréninků na Velkou cenu České republiky silničních motocyklů v Brně.

Brno - Ani jeden z tria českých zástupců se v dnešních trénincích na Velkou cenu České republiky silničních motocyklů v Brně nedostal do první desítky výsledkové listiny.

Ve třídě Moto3 byl v kombinovaném pořadí Karel Hanika 14. a Jakub Kornfeil také na stroji KTM obsadil až 22. pozici. Zraněný Karel Abraham byl  v MotoGP s produkční Hondou poslední pětadvacátý.

V nejslabší třídě dnes dopoledne kraloval Španěl Efren Vasquez, který na lídra šampionátu Dannyho Kenta "najel" 152 tisícin vteřiny. Odpoledne ale Brit vrátil úder a dokázal být ze všech nejlepší. Hnaika na něj ztratil přes 1,1 vteřiny, Kornfeil byl ještě o pět desetin pomalejší.

Traťoví komisaři v Brně měli napilno hned od rána:

V královské třídě MotoGP měl dopoledne obhájce titulu Marc Marquez "zaděláno" na nejlepší kolo, když v předposlední zatáčce nezvládl svoji Hondu a při snaze vyjet s ochranné štěrkové zóny spadl.

Pád Marca Marqueze v prvním tréninku:

I přes další pád byl Španěl odpoledne nejlepší, ale králem dne zůstal dopoeldním výkonem jeho krajan Jorge Lorenzo v sedle Yamahy. Španělskou "vozbu" rozbil třetím časm Indea Iannone z Itálie na Ducati. Až za ním byl obhájce loňského triumfu na Masarykově okruhu Dani Pedrosa (Honda). Lídr seriálu Valentino Rossi s další tovární Yamahou obsadil šesté místo

Rossi přitom v druhém tréninku spadl vinou právě Pedrosy. Španělovi začal v posledním esíčku unikat olej a Ital se skvrně "sklouzl" do únikové zóny.

Pády Rossiho a Pedrosy:

Ve třídě Moto2 dopoledne kraloval suverénní lídr dosavadního průběhu MS Johann Zarco z Francie.Své soupeře porazil o více než tři desetiny vteřiny. Odpoledne ale jeho soupeři zabrali a nejrychlejším byl obhájce titulu Esteve Rabat.

Nyní v Brně probíhá druhý trénink Moto2. Zítra jsou po trénincích na pořadu kvalifikační jízdy všech tří tříd. Samotná Grand Prix České republiky se koná v neděli a celý program od dopoledního warm-upu v 8:40 hodin můžete sledovat živě ZDE.

Velká cena České republiky, závod mistrovství světa silničních motocyklů - tréninky (kombinované časy po dvou jízdách):

Moto3: 1. Kent (Brit./Honda) 2:08,483, 2. Binder (JAR/KTM) -0,167, 3. Antonelli (It./Honda) -0,181, ...14. Hanika -1,139, 22. Kornfeil (oba ČR/KTM) -1,677.

Moto2: 1. Rabat (Šp./Kalex) 2:02,714, 2. Lüthi (Švýc./Kalex) -0,097, 3. Corsi (It./Kalex) -0,167.

MotoGP: 1. Lorenzo (Šp./Yamaha) 1:56,399, 2. Márquez (Šp./Honda) -0,014, 3. Iannone (It./Ducati) -0,251, ...25. Abraham (ČR/Honda) -4,762.

reklama