reklama

Abraham jako divák, příliš vysoký Hanika na divokou kartu. Aspoň Kornfeil myslí vysoko

Největší českou nadějí pro Grand Prix v Brně je Jakub Kornfeil. Největší českou nadějí pro Grand Prix v Brně je Jakub Kornfeil. autor: Drive M7 SIC Racing Team
V letošním roce se mohou čeští fanoušci ve Velké ceně v Brně těšit už jen na dva tuzemské závodníky. Stálým účastníkem MS je ale už jen Jakub Kornfeil, Karel Hanika startuje na divokou kartu a Karel Abraham odešel jezdit na superbiku.

Brno – Poslední dvě sezony živili čeští fanoušci silničních motorek naděje, že výrazného výsledku ve Velké ceně České republiky mohou dosáhnout hned tři domácí jezdci. Letošek je ale na přísliby dobrého umístění českých jezdců dramaticky chudší.

Karel Abraham ještě před sezonou z celého seriálu vycouval, když pozici v královské MotoGP vyměnil za světový šampionát superbiků. Abraham přitom patřil k inventáři brněnské Grand Prix posledních jedenáct let.

"Mrzí mě, že tu nebudu závodit. Na druhou stranu Brno bylo vždy nejhorší kvůli tlaku, který na mě byl. Tak si to aspoň užiju jako divák," říká současný jezdec týmu Milwaukee BMW.

Karel Abraham okouší pocit z motorky MotoGP jako testovač KTM:

Misano tests are over. It was really exciting to ride that GP bike!

Zveřejnil(a) Karel Abraham dne 06. Květen 2016

V kubatuře Moto3 se standardně představí Jakub Kornfeil. A bude tak zřejmě největším českým očekáváním v celé akci.

"Cítím se dobře. I v posledním závodě v Rakousku jsem se cítil dobře, tam jsme ale měli s motorkou technické problémy," hlásí Kornfeil.

Brněnská MotoGP poprvé v režii kraje a města. Akce potřebuje 50 tisíc diváků, aby byla v plusu Brněnská MotoGP poprvé v režii kraje a města. Akce potřebuje 50 tisíc diváků, aby byla v plusu Čtěte zde

Aktuálně má v sezoně mistrovství světa vyjeto 58 bodů a je devátý. V Brně dojel nejlépe v kariéře pátý. "Naše ambice by mohla být dostat se do top pět v pořadí," věří si jezdec týmu Drive M7 SIC Racing. A doufá v déšť. Ten je zatím v průběhu závodní neděle hodně pravděpodobný.

Déšť by nevadil ani Karlu Hanikovi. Vítěz juniorského Red Bull Rookie Cupu, který se poslední dvě a půl sezony zkoušel prosadit v kategorii Moto3, letos v červnu náhle skončil u týmu Platinum Bay Real Estate. Lépe řečeno, byl vyřazen pro neuspokojivé výsledky. A prý také proto, jak sám poznamenal, že při svých 179 centimetrech je údajně příliš vysoký, což ho pro malé Moto3 limituje.

Karel Hanika testoval na okruhu v Mostě:

Včerejší testování na okruhu v Mostě s týmem Freudenberg. Tímto bych chtěl celému týmu Freudenberg poděkovat!

Zveřejnil(a) Karel Hanika dne 05. Srpen 2016

Pořadatelé v Brně mu nicméně udělili divokou kartu. Zároveň Hanika počítá minimálně ještě s jedním podobným volňáskem na konci sezony. Žádné ambice na výsledek si v Brně ale nedělá. I jinak je Hanikova pozice a budoucnost ze všech tří zavedených českých motocyklových závodníků nejméně jistá.

"Měl jsem dva roky dobrou motorku, nevyužil jsem toho. Myslím, že moje pozice v Moto3 teď není dobrá," podotýká dvacetiletý jezdec. Dva roky v Moto3 sedlal stroj KTM, letos jezdil na Mahindře.

Kornfeil týden před brněnskou Grand Prix nebodoval v Rakousku Kornfeil týden před brněnskou Grand Prix nebodoval v Rakousku Čtěte zde

Po vyhazovu ze stáje Platinum Bay Real Estate donedávna pendloval mezi Českem a Španělskem. Ve Španělsku trénoval. Chtěl by se ovšem přesunout na stálo do Česka. "Rád bych zakotvil v Brně, trénoval tady. Mám tady hodně kamarádů na motorky, na kolo. V Praze studuju na Vysoké škole finanční a správní," vysvětluje mladík dříve také charakteristický dlouhými vlasy, které před časem shodil.

Motivace mu ale nechybí. V Brně pojede ještě nejnižší kubaturu. Do budoucna by se ale rád posunul o kategorii výš. Mimo jiné si najal nového manažera, který mu má s kontraktem pro Moto2 pomoci. "Loni jsem z Moto2 nabídku měl, škoda, že jsem ji nevyužil,“ lituje dnes Hanika.

reklama