7. 4. 2017 20:51
Český jezdec Karel Abraham zajel třetí nejlepší čas v tréninku před Velkou cenou Argentiny ve třídě MotoGP.
Karel Abraham.
Karel Abraham. | Foto: Milan Kammermayer

Termas de Río Hondo - Karel Abraham zajel překvapivě třetí nejlepší čas ve třídě MotoGP v tréninkovém dnu před nedělní motocyklovou Velkou cenou Argentiny. Na okruhu v Termas de Río Hondo byli rychlejší pouze hvězdní Španělé - vítěz úvodního závodu v Kataru Maverick Viňales s yamahou a mistr světa Marc Márquez na hondě.

Abraham na ducati patřil k nejlepším už v prvním tréninku, v němž skončil pátý. V rychlejších odpoledních jízdách pak za Viňalesem zaostal o 403 tisícin sekundy, za Márquezem o 102. Těsně za sebou nechal český pilot španělského kolegu z týmu Pull&Bear Aspar Álvara Bautistu, zatímco mimo elitní desítku zůstali třeba Valentino Rossi, Andrea Dovizioso, Dani Pedrosa či Jorge Lorenzo.

"Dneska byl fakt parádní den. Argentinský okruh mi opravdu sedí a vždycky se mi líbil. Při posledním výjezdu se mi podařilo chytnout se za Álvara a zajet třetí místo. Je to paráda. Teď uvidíme, jak vyjde předpověď, podle níž má pršet. Doufejme, že nebude," uvedl Abraham na facebooku.

V Moto3 Jakub Kornfeil obsadil v kombinaci obou tréninkových jednotek 23. místo se ztrátou přes jeden a půl sekundy na nejrychlejšího Joana Mira ze Španělska.

Tréninky na Velkou cenu Argentiny, závod mistrovství světa silničních motocyklů v Termas de Río Hondo (kombinované časy po dvou jízdách):

Moto3: 1. Mir (Šp./Honda) 1:50,248, 2. Fenati (It./Honda) -0,564, 3. Bulega (It./KTM) -0,683, …23. Kornfeil (ČR/Peugeot) -1,658.

MotoGP: 1. M. Viňales (Šp./Yamaha) 1:39,477, 2. M. Márquez (Šp./Honda) -0,301, 3. Abraham (ČR/Ducati) -0,403.

Moto2: 1. Morbidelli (It./Kalex) 1:44,188, 2. Schrotter (Něm./Suter) -0,149, 3. Nakagami (Jap./Kalex) -0,226.