reklama

Lídr MotoGP prohrál sázku, do kvalifikace musel vyjet s nápisem "nezaměstnaný"

Italský jezdec Andrea Dovizioso nastoupil do sobotní kvalifikace na Velkou cenu Emilie-Romagny třídy MotoGP s velkým nápisem "nezaměstnaný". Prohrál totiž sázku.

Tovární jezdec Ducati sice nyní vede průběžné pořadí královské třídy, jenže se svým současným zaměstnavatel nedokáže domluvit na výši nového kontraktu. Proto si tým z Boloně hledá jeho nástupce a Ital dost možná zůstane v příští sezoně bez místa v MotoGP.

Teď měl "Dovi" svoji nepěknou vyhlídku po celý den téměř doslova vyrytou na kůži. Tedy konkrétně na sedací části své závodní kombinézy.

"Ten nápis jsem si musel vzít, protože jsem s kamarády prohrál sázku. Řekli mi, že jestli budu v čele mistrovství světa po prvním závodě v Misanu, musím si ho tam dát. No a to se stalo," připomněl Dovizioso své umístění před nedělním druhým podnikem na okruhu na pobřeží Jaderského moře.

"I když jsem dojel až sedmý, situace se vyvinula tak, že jsem šel do vedení. Může za to Fabio," láteřil Ital naoko na francouzského rivala Fabia Quartarara, který Velkou cenu San Marina nedokončil a tím mu umožnil dostat se do čela seriálu.

Výsledek sázky ale nositeli svérázného nápisu štěstí nepřinesl. Jezdec Ducati se kvalifikoval až na desátém místě, zatímco jeho rival v boji o titul Quartararo bude stát v první řadě.

reklama