reklama

Brněnský okruh rezignoval na světové šampionáty. Zaměří se na komerční pronájmy

Podobné obrázky už Masarykův okruh při závodech MS motocyklů hned tak nenabídne Podobné obrázky už Masarykův okruh při závodech MS motocyklů hned tak nenabídne autor: Reuters
Vedení Automotodromu Brno se rozhodlo, že v budoucnu již nebude usilovat o pořádání závodů světových šampionátů. Zástupci Masarykova okruhu se chtějí soustředit na ekonomicky výhodnější komerční pronájmy.

"S pořádáním světových závodů máme mnohaleté zkušenosti a velmi dobře známe ekonomiku takového podniku. Žádnou sportovní ani kulturní akci světového významu není ekonomicky možné zorganizovat bez patřičné veřejné podpory," uvedla statutární ředitelka Automotodromu Brno Ivana Ulmanová.

V Brně se doposud konaly zejména závody mistrovství světa silničních motocyklů, které Automotodrom v minulosti sám organizoval a měl uzavřenou smlouvu i s promotérskou společností Dorna.

Od roku 2016 zaštiťoval Velkou cenu České republiky spolek založený městem Brnem a Jihomoravským krajem, jehož představitelé se ale rozhodli letos dohodu o MS zrušit a od pořádání akce z ekonomických důvodů ustoupili. V minulosti se na jihu Moravy konaly například i závody superbikového MS.

Představitelé Masarykova okruhu dnes zveřejnili základní plán sezony, kterou by měla odstartovat motocyklová Jarní cena Brna v dubnu. Kalendář je však s ohledem na koronavirovou situaci provizorní.

"Pevně věříme, že se situace bude postupně zlepšovat a dokážeme tak v rámci možného rozvolňování opatření fanouškům všechny plánované podniky zprostředkovat," řekla Ulmanová.

Komentář: Bio Ilusion uvádí motocyklovou taškařici aneb Geniální finta jako Brno Komentář: Bio Ilusion uvádí motocyklovou taškařici aneb Geniální finta jako Brno Čtěte zde
reklama