reklama

Co na to oficiální lékař závodu? Rossi se rozhodl startovat tři týdny po zlomenině

Valentino Rossi Valentino Rossi autor: Yamaha Racing
Italský motocyklista Valentino Rossi se chce pouhé tři týdny po zlomenině nohy vrátit na start MotoGP. Pokusí se zasáhnout do víkendové Velké ceny Aragonie.

Misano (Itálie) - Valentino Rossi se vrátí pouhé tři týdny po zlomenině nohy do mistrovství světa MotoGP. Italský jezdec se rozhodl na základě zátěžových testů na okruhu v Misanu zkusit zasáhnout do víkendové Velké ceny Aragonie. Musí jej ještě uschopnit oficiální lékař závodu.

Rossi boj o titul nevzdává. 18 dní po dvojité zlomenině už trénoval na motorce Rossi boj o titul nevzdává. 18 dní po dvojité zlomenině už trénoval na motorce Čtěte zde

"Test dopadl naštěstí dobře. Na konci jsem sice měl trochu bolesti, ale lékařská prohlídka měla pozitivní výsledek. Tak jsem se rozhodl vyrazit do Aragonie a pokusím se víkend odjet," uvedl devítinásobný mistr světa v prohlášení.

Pokud jeho start posvětí lékaři i ve Španělsku, bude pro Rossiho rozhodující pocit po pátečním prvním volném tréninku. Zátěžový test totiž absolvoval na stroji kategorie supersport (YZF-R1M). "A jet na M1 bude mnohem větší výzva. Uvidíme," dodal Rossi.

Osmatřicetiletý Rossi si zlomil holeň a lýtkovou kost poslední srpnový den při enduru. Podrobil se operaci, vynechal Velkou cenu San Marina a s jeho návratem se počítalo až za další tři týdny v Japonsku. V mistrovství světa MotoGP mu po absenci v jediném závodě patří čtvrté místo se ztrátou 42 bodů na čelo pořadí, do konce šampionátu zbývá odjet pět závodů.

reklama