reklama

Návrat ztraceného showmana. Na FMX Gladiator Games bude zářit veterán Torronteras

Edgar Torronteras Edgar Torronteras autor: FMX Gladiator Games
Edgar Torronteras, jedna z legend freestyle motokrosu, bude příští sobotu patřit mezi hvězdami už 19. ročníku show FMX Gladiator Games.

39letý Španěl se zúčastnil už prvního ročníku pražského "setkání Gladiátorů" roku 2000 a do největší české sportovní haly se vrací po dvou letech. Tehdy očaroval pražské publikum kombinací kaskadérských kousků s beatboxovým vystoupením.

"Jsme rádi, že se nám pro letošní ročník podařilo získat právě Edgara, který jednak výrazně zazářil v předminulém ročníku, ale hlavně je jedním z těch, kteří pomohli FMX scénu utvořit a dát jí pomyslné základy. Je to absolutní legenda. Navíc, kdo jiný by se měl účastnit ročníku, ve kterém představujeme novou scénu i koncepci, než právě Edgar, který FMX Gladiator Games prakticky startoval," uvedl Martin Koreň, freestylový jezdec a spoluorganizátor akce.

Torronteras patřil mezi průkopníky freestyle motokrosu, kteří jako první v této disciplíně získali mezinárodní uznání a představili nový extrémní sport širší veřejnosti.

Také díky jeho kouskům freestyle motokros zaznamenal zejména v USA tak silný ohlas diváků. Během dosavadní kariéry sklidil nespočet úspěchů a několikrát bodoval i na X-Games. Pokud zrovna nesedí na svém motocyklu, realizuje se v domovské Barceloně jako DJ a vyznavač beat boxu.  

Devatenáctý ročník FMX Gladiator Games startuje v sobotu 2. listopadu v O2 areně v 18:30.

Svérázný Španěl se na sociálních sítí nebojí ani odvážných snímků:

reklama