reklama

Fenomén MotoGP Márquez se upsal Hondě do roku 2024

Marc Márquez. Marc Márquez. autor: Reuters
Osminásobný mistr světa silničních motocyklů Marc Márquez ze Španělska bude i nadále hájit barvy továrního týmu Repsol Honda v královské kategorii MotoGP.

Sedmadvacetiletý závodník prodloužil s týmem smlouvu o další čtyři roky, s Hondou by tak měl jezdit minimálně do roku 2024.

"Jsem hrdý, že budu s Hondou spolupracovat i další čtyři roky. Honda mi dala v roce 2013 příležitost v MotoGP a od prvního roku jsme společně dosahovali úspěchů. Společně chceme být úspěšní i nadále a plnit si naše cíle," uvedl Márquez.

Rodák z Cervery se stal v roce 2010 mistrem světa ve třídě do 125 ccm, o dva roky později ovládl kategorii Moto2 a následně přešel do MotoGP. I zde hned v první sezoně vybojoval titul a doposud jich získal šest. Jen v roce 2015 byl třetí. V MotoGP doposud odjel 127 závodů, připsal si 56 výher a pětadevadesátkrát se prosadil na stupně vítězů.

Marquez mě může dohnat, míní legendární sběratel titulů mistra světa Agostini Marquez mě může dohnat, míní legendární sběratel titulů mistra světa Agostini Čtěte zde
reklama