reklama

Salač bude na cestě mezi motocyklové hvězdy bojovat na dvou frontách

Filip Salač. Filip Salač. autor: Gold & Goose/Red Bull Content Pool, Gold & Goose/Red Bull Content Pool
Filip Salač se vedle závodů nadějí Red Bull MotoGP Rookies Cup zúčastní ve Španělsku juniorského mistrovství světa silničních motocyklů

Praha - Český motocyklový závodník Filip Salač bude pokračovat ve své cestě za snem závodit mezi světovou elitou působením hned ve dvou prestižních seriálech.

Vedle další sezony v závodě Red Bull MotoGP Rookies Cup čeká 16letou nadějí českého motoristického sportu start ve třídě Moto3 ve španělském šampionátu CEV. Jde o oficiální juniorské mistrovství světa silničních motocyklů. 

Prezident českého Autoklubu Jan Šťovíček minulý týden ve Valencii podepsal smlouvu s týmem Cuna de Campeones. Jedná se o špičkovou španělskou stáj, která také vlastní okruh Ricarda Torma ve Valencii. a na něm i úspěšnou závodnickou školu. Salač  v jejích barvách už dříve působil.

"Jsem moc rád, že jsem dostal důvěru a nabídku právě od Cuna de Campeones, kde jsem v mládí několik let působil. Na spolupráci se moc těším. Moc bych chtěl poděkovat všem sponzorům, především pak Autoklubu České republiky a panu Janu Šťovíčkovi," sdělil rodák z Mladé Boleslavi.

Tým uzavírá smlouvu s americkým autoklubem AMA o výchově mladých amerických závodníků formou dvou a tříměsíčních kempů ve Španělsku. Podobnou dohodu chystá se Španěly podepsat i Autoklub ČR

"Ekonomické zázemí okruhu Ricardo Tormo a regionu Valencie umožňuje poskytovat jezdcům stipendia, o které se budeme pro naše jezdce ucházet, a samozřejmě je podpoříme i z našich prostředků," uvedl Šťovíček v tiskové zprávě.

reklama