reklama

Talent Salač pojede v Moto3 i příští rok, bude pokračovat v týmu VNE Snipers

Filip Salač na motocyklu Honda stáje VNE Snipers Team při GP Kataru Moto3 2020 Filip Salač na motocyklu Honda stáje VNE Snipers Team při GP Kataru Moto3 2020 autor: MotoGP.com
Motocyklový závodník Filip Salač má v kategorii Moto3 místo jisté i pro rok 2021. Před restartem letošní sezony prodloužil smlouvu u týmu VNE Snipers.

Salač přešel do italské stáje před letošní sezonou z německého týmu PrüstelGP, v němž ve světovém šampionátu debutoval. Tým VNE Snipers teď po jednání s Autoklubem České republiky v čele s prezidentem Janem Šťovíčkem uplatnil opci dojednanou už při podpisu původního kontraktu v loňském srpnu.

"Tým je s Filipem doposud mimořádně spokojený, počítá se s tím, že letos zajede pódiová umístění. Je vnímán jako obrovský talent, s prodloužením smlouvy jsou na příští rok spojeny ambice bojovat o nejvyšší místa v celkovém pořadí Moto3. Zároveň se podařilo už od letoška vyjednat oproti původní dohodě o třetinu výhodnější finanční podmínky a uzavřít další opci na ročník 2022," uvedl Šťovíček.

"Jsem potěšen možností jezdit za tým VNE Snipers další sezonu. Již první závod letošního roku ještě před přerušením kvůli koronaviru ukázal, že společně máme slušnou rychlost a věřím v postupný progres, který nás dovede až na stupně vítězů. To je také mým cílem," dodal Salač, který ve světovém šampionátu zůstává jediným českým zástupcem.

V  prvním podniku letošního ročníku obsadil  v Kataru osmé místo. Mistrovství světa silničních motocyklů pokračuje po koronavirové přestávce v neděli ve španělském Jerezu.

reklama