Ježek při při debutu v MS superbiků skončil osmnáctý

25. 2. 2017 13:10
Český motocyklový jezdec Ondřej Ježek dojel ve svém prvním závodě mistrovství světa superbiků na 18. místě.
Ondřej Ježek
Ondřej Ježek | Foto: Erinac

Phillip Island - Motocyklový jezdec Ondřej Ježek obsadil při debutu v mistrovství světa superbiků 18. místo. Úvodní závod sezony na Phillip Islandu skončil absolutním triumfem britských pilotů, zvítězil úřadující šampion Jonathan Rea před Chazem Daviesem a vicemistrem světa Tomem Sykesem. I další dvě místa obsadili Britové.

Ježek se do kategorie superbiků přesunul ze šampionátu supersportů, v MS tak zůstává česká stopa i po odchodu Karla Abrahama zpět do MotoGP. Sedmadvacetiletý jezdec týmu Grillini Racing Kawasaki se v Austrálii při testování potýkal s nastavením podvozku, které nakonec nebylo ideální ani pro závod.

"Bohužel jsme vinou nedostatku testování nestihli vyzkoušet motorku na delší vzdálenost. To byl prakticky křest ohněm až v závodě a také se to projevilo," uvedl Ježek v tiskové zprávě. Při jednom pokusu o předjetí se navíc nedobrovolně dostal mimo trať a ztratil kontakt se soupeři. "V posledních kolech časy na kolo nebyly tak tragické oproti konkurenci, ale z mé pozice už to bylo spíše jen o sbírání dát pro zítřejší závod," konstatoval Ježek.

Úvodní podnik mistrovství světa superbiků na Phillip Islandu (Austrálie):

První závod: 1. Rea (Brit./Kawasaki) 33:52,290, 2. Davies (Brit./Ducati) -0,042, 3. Sykes (Brit./Kawasaki) -1,050, …18. Ježek (ČR/Kawasaki) -48,043.