Kornfeil byl v trénincích v Brně dvanáctý, Martín si zlomil ruku

Aktualizováno 3. 8. 2018 16:34
Druhý český jezdec v Moto3 Filip Salač, jenž startuje na divokou kartu, zajel předposlední čas, Karel Abraham byl v MotoGP 25.
Jakub Kornfeil
Jakub Kornfeil | Foto: Jakub Kornfeil via Flickr

Brno - Jakub Kornfeil zahájil domácí Velkou cenu v Brně dvanáctým místem v trénincích. Druhý český jezdec ve třídě Moto3 Filip Salač, který pro závod mistrovství světa na Masarykově okruhu dostal divokou kartu, obsadil předposlední 28. místo. V trénincích MotoGP skončil Karel Abraham až na 25. pozici se ztrátou 2,151 na nejrychlejšího v dnešním programu Španěla Daniho Pedrosu. Lídr průběžné kvalifikace Španěl Marc Márquez byl až desátý se ztrátou 0,659 sekundy. V obou trénincích ve třídě Moto2 byl nejrychlejší Němec Marcel Schrötter.

Tréninkové jízdy pro nedělní desátý závod seriálu vyšly v Moto3 nejlépe německému motocyklistovi Philippu Öttlovi. Dnešní maximum 2:09,194 minuty zajel už v dopolední části. V ní byl Kornfeil pátý, v kombinaci časů z obou tréninků se propadl až mimo elitní desítku.

Do nedělní Grand Prix vstoupí Kornfeil jako sedmý pilot průběžného pořadí MS. Pro lídra šampionátu nejslabší kubatury Jorgeho Martína ze Španělska závod v Brně skončil už v prvním tréninku, neboť si při pádu zlomil ruku a musí na operaci.

"Na začátek víkendu je to dobré. Bylo důležité být v ranním i odpoledním tréninku v top desítce, což jsem splnil. Ráno mi těsně uniklo čtvrté místo," řekl novinářům Kornfeil, který v odpoledním tréninku skončil devátý.

"Kdyby to vyšlo po kvalifikaci na deváté místo, tak bychom skákali dva metry vysoko. Podmínky jsou kvůli vedru hodně obtížné. Zkoušeli jsme různé druhy pneumatiky. Funguje jedině medium. Snažíme se přizpůsobit i podvozek. Motorka se také přehřívá," konstatoval Kornfeil.

Předposlední pětadvacáté místo vzal Abraham s nadhledem. Na rozdíl od některých soupeřů šetřil na sobotní kvalifikaci měkké pneumatiky pro zadní kolo. "Toto umístění samozřejmě není dobré. Ale jsem časově ve vyrovnané skupině s několika dalšími soupeři. Po dnešním tréninku stále platí, že patnácté místo a jeden bod budu považovat v nedělním závodě za velký úspěch. Na základě letošních výsledků ale vím, že to bude nesmírně složité a těžké," uvedl Abraham.

V sobotu jsou od 9.00 na programu tréninky. Ve 12.35 začne kvalifikace třídy Moto3, ve 14.10 kvalifikace MotoGP a v 15.05 kvalifikace Moto2. Nedělní pořad začne v 8.40 zahřívacími tréninky. V 11.00 startuje závod Moto3 (18 okruhů), ve 12.20 Moto2 (19 okruhů) a ve 14.00 MotoGP (21 okruhů).

Tréninky na Velkou cenu České republiky, závod mistrovství světa silničních motocyklů v Brně:

Moto3: 1. Öttl (Něm./KTM) 2:09,194, 2. Masaki (Jap./KTM) -0,094, 3. Canet (Šp./Honda) -0,137, …12. Kornfeil -0,638, 28. Salač (oba ČR/KTM) -1,682.

MotoGP: 1. Pedrosa (Šp./Honda) 1:55,976, 2. Petrucci (It./Ducati) -0,123, 3. Bautista (Šp./Ducati) -0,168, …25. Abraham (ČR/Ducati) -2,151.

Moto2: 1. Schrotter (Něm./Kalex) 2:03,118, 2. Bagnaia -0,201, 3. Pasini (oba It./Kalex) -0,241.