reklama

Abraham vstoupil do Velké ceny v Brně 16. místem v tréninku

Jakub Kornfeil Jakub Kornfeil autor: Jakub Kornfeil via Flickr
Jakub Kornfeil v pátečních trénincích na Velkou cenu České republiky v Brně zajel 26. čas, Karel Abraham byl v MotoGP ještě o deset míst lepší.

Brno - Motocyklista Karel Abraham obsadil 16. místo v úvodních trénincích MotoGP na Velkou cenu České republiky v Brně. Nejrychlejší byl v úvodu desátého dílu mistrovství světa třetí jezdec v průběžné klasifikaci Ital Andrea Dovizioso. V tréninkových jízdách Moto3 obsadil Jakub Kornfeil 26. místo se ztrátou 2,934 sekundy na vítězného Španěla Joana Mira, jenž je lídrem seriálu. V Moto2 byl nejrychlejší Ital Mattia Pasini, na divokou kartu startující Karel Hanika obsadil poslední 33. místo.

Obhájce titulu mistra světa v MotoGP a vedoucí závodník seriálu Španěl Marc Márquez skončil desátý. Ital Valentino Rossi, který v Brně už sedmkrát zvítězil, byl klasifikován na 14. místě s více než sekundovou ztrátou na Doviziosa.

Proč jet na motorky do Brna? "Doktor" Rossi, česká želízka i neuvěřitelně vyrovnané boje v MotoGP Proč jet na motorky do Brna? "Doktor" Rossi, česká želízka i neuvěřitelně vyrovnané boje v MotoGP Prohlédněte zde

"S výsledkem jsem spokojen. I s pozicí, která není špatná. Dopolední výsledek na suchu mohl být lepší. Měli jsme nějaké problémy, ale víme, jak na ně. Prostor na zlepšení máme," řekl Abraham.

Loni šestý Kornfeil zajel v prvním tréninku Moto3 pětadvacátý čas, když odkroužil třináct kol. Ve druhém svůj výkon zlepšil o tři sekundy, ve výsledkové listině ale o jedno místo klesl. "Výsledek bych rozhodně nebral jako tragédii. Na největší soupeře jsem ztratil zhruba čtyři desetiny sekundy. Na suché trati tento rozdíl znamená hodně, na mokru to není tak hrozné," řekl novinářům Kornfeil.

Posteskl si, že v odpolední rychlejší části se mu nepodařilo chytit někoho ze soupeřů. "Pokud jedu sám, tak jsem na rovinkách bez šance. Ve druhém tréninku se naopak soupeři vyvezli za mnou. A dostali se na umístění okolo patnáctého místa," uvedl Kornfeil, který své naděje upírá k sobotní kvalifikaci.

"Už by nemělo pršet, takže se pojede za zcela jiných podmínek. Mým cílem je dostat se minimálně do šesté řady na startovním roštu, což znamená umístění do osmnáctého místa. V sedmé už je to špatné, neboť není pořádně vidět na startovací světla," řekl Kornfeil.

Hanika byl z posledního místa v tréninku Moto3 zklamaný. "Nevím, čím to je. Byl jsem o dvě vteřiny pomalejší než v testech před dvěma týdny. Situaci musíme rozebrat. Pokud bych se dostal na časy z testování, tak bych považoval moje vyhlídky za solidní," poznamenal Hanika.

Velká cena České republiky, závod mistrovství světa silničních motocyklů v Brně - tréninky (kombinované časy po dvou jízdách):

MotoGP: 1. Dovizioso (It./Ducati) 1:56,332, 2. Folger (Něm./Yamaha) -0,398, 3. Petrucci (It./Ducati) -0,419, …16. Abraham (ČR/Ducati) -1,537.

Moto2: 1. Pasini 2:02,975, 2. Bagnaia (oba It./Kalex) -0,262, 3. Vierge (Šp./Tech3) -0,319, …33. Hanika (ČR/Kalex) -3,440.

Moto3: 1. Mir 2:20,819, 2. Canet (oba Šp./Honda) -0,469, 3. Norrodin (Malaj./Honda) -0,512, …26. Kornfeil (ČR/Peugeot) -2,934.

reklama