Kornfeilovi kvalifikace v Aragonu vůbec nevyšla, odstartuje až z desáté řady

Radek Vičík Radek Vičík
Aktualizováno 24. 9. 2016 15:07
Jakub Kornfeil zajel nejhorší kvalifikaci od loňské Grand Prix San Marina, kde byl po diskvalifikaci až na posledním 33. místě startovního roštu. Pole position v elitní třídě MotoGP si na domácí půdě vybojoval lídr seriálu Marc Marquez v sedle Hondy.
Jakub Kornfeil.
Jakub Kornfeil. | Foto: Gold & Goose Photography

Aragon - Český motocyklový závodník Jakub Kornfeil obsadil až 26. místo v dnešní kvalifikaci třídy Moto3 na Velkou cenu Aragonie.

Ztráta 1,4 vteřiny na držitele pole position Eneu Bastianiniho ho nejdříve postavila do deváté řady, ale po trestu klesl ještě o tři místa zpět - tedy až do řady číslo deset.

To je nehorší letošní kvalifikační výsledek českého jezdce v barvách stáje Drive M7 SIC Racing Team a nejhorší od GP San Marina 2015, kde byl po diskvalifikaci až na posledním 33. místě startovního roštu.

"Bohužel jsem si zadělal na pěkně těžký závod. Během volných tréninků jsme měli dobrou rychlost a tak jsme doufali v top 5 nebo alespoň top 8. To, co vidíme nyní, je prostě jedno velké zklamání," řekl smutný Kornfeil.

Ve třídě MotoGP se na pole position postaví domácí lídr seriálu Marc Marquez s Hondou, jehož v prví řadě doplní jeho krajané Maverick Viňales (Suzuki) a Jorge Lorenzo (Yamaha). V Moto2 byl dnes nejrychlejší Brit Sam Lowes.

Kvalifikace na Velkou cenu Aragonie, závod mistrovství světa silničních motocyklů:

Moto3: 1. Bastianini (It./Honda) 1:58,293, 2. Navarro (Šp./Honda) -0,213, 3. Loi (Belg./Honda) -0,228, ...26. Kornfeil (ČR/Honda) -1,412.

Moto2: 1. Lowes (Brit./Kalex) 1:53,207, 2. Á. Márquez (Šp./Kalex) -0,054, 3. Nakagami (Jap./Honda) -0,284.

MotoGP: 1. M. Márquez (Šp./Honda) 1:47,117, 2. M. Viňales (Šp./Suzuki) -0,631, 3. Lorenzo (Šp./Yamaha) -0,661.