Kornfeilovi v Misanu těsně unikla první startovní řada, MotoGP vládl Loprenzo

Radek Vičík Radek Vičík
Aktualizováno 10. 9. 2016 16:29
Jakub Kornfeil na okruhu v Misanu potvrdil výborné časy z tréninků a v kvalifikaci třídy Moto3 skončil jen 261 tisícin od pole position .
Jakub Kornfeil..
Jakub Kornfeil.. | Foto: Gold & Goose Photography

Misano - Jakub Kornfeil na Hondě vybojoval čtvrté místo v dnešní vyrovnané kvalifikaci na závod Moto3 v rámci Velké ceny San Marina silničních motocyklů.

Český závodník byl svým časem 1:42,659 ještě do posledních vteřin druhý nejlepší pak ho ale překonali ho Italové Enea Bastianini a Nicolo Bulega. Pole position vybojoval lídr šampionátu Brad Binder. Na něj Kornfeil ztratil 261 tisícin vteřiny. Na třetí místo to bylo pouhých 28 tisícin.

"Stát ve druhé řadě je fantastické! První řada někdy přináší velký stres z velkých očekávání, takže čtvrté místo je dobrým stavebním kamenem pro závod. Pocit na motorce je velice dobrý. Během kvalifikace jsem se cítil naprosto v pohodě, máme potřebnou rychlost a co je důležité, ještě nejsme na úplné hraně. Myslím, že jsme zatím odvedli dobrou práci," liboval si Kornfeil.

V královské třídě MotoGP zabral obhájce titulu Jorge Lorenzo, jenž po sérii nepovedených výsledků zajel v Itálii nejryhclejší čas dne. Druhý byl druhý tovární jezdec Yamahy, miláček domácího publika Valentino Rossi, třetí pozice patřila nečekanému vítězi ze Silverstone Mavericku Viňalesovi v sedle Suzuki.

Aktualizujeme...

Kvalifikace na Velkou cenu San Marina, závod mistrovství světa silničních motocyklů v Misanu:

Moto3: 1. B. Binder (JAR/KTM) 1:42,398, 2. Bastianini (It./Honda) -0,150, 3. Bulega (It./KTM) -0,233, 4. Kornfeil (ČR/Honda) -0,261.

Moto2: 1. Zarco (Fr./Kalex) 1:37,436, 2. Nakagami (Jap./Kalex) -0,073, 3. Baldassarri (It./Kalex) -0,114.

MotoGP: 1. Lorenzo (Šp./Yamaha) 1:31,868, 2. Rossi (It./Yamaha) -0,348, 3. M. Viňales (Šp./Suzuki) -0,513.