reklama

Tragédie na okruhu v Jerezu. 14letý motocyklista nepřežil pád v regionálním závodě

Zesnulý španělský motocyklový jezdec Marcos Garrido. Zesnulý španělský motocyklový jezdec Marcos Garrido. autor: Koláž: Aktuálně.cz
Motocyklová sezona ve Španělsku začala tragédií. V závodě šampionátu Andaluzie třídy SuperSport 300 zahynul na okruhu v Jerezu teprve 14letý Marcos Garrido.

Mladý motocyklista zemřel v neděli odpoledne v Univerzitní nemocnici v Jerezu na následky zranění, které utrpěl týž den na okruhu nesoucím jméno legendárního Angela Nieta.

Jezdec týmu Cardoso Racing se stal účastníkem hromadného pádu mezi druhou a třetí zatáčkou. I když mu hned po nehodě záchranáři poskytli veškerou pomoc a byl transportován do nemocnice, tam hodinu po příjezdu zemřel. Na počest Garrida vyhlásil starosta Jerezu Javier Arana minutu ticha na městských Růžových slavnostech, které právě probíhaly.

Okruh v Jerezu v březnu pronásleduje velká smůla. Nedávno zde shořel celý pedok elektrického šampionátu MotoE včetně všech motocyklů. Šampionát tak musel zrušit úvodní podnik sezony.

Ničivý požár v Jerezu. Všechny motorky nového seriálu MotoE lehly popelem Ničivý požár v Jerezu. Všechny motorky nového seriálu MotoE lehly popelem Čtěte zde
reklama