reklama

Kornfeil se vrací do sedla motorky, bude závodit v elektrickém seriálu MotoE

Jakub Kornfeil. Jakub Kornfeil. autor: Jakub Kornfeil via Flickr
Jakub Kornfeil se půl roku po ukončení kariéry vrací k motocyklovým závodům. V šampionátu elektrických motocyklů MotoE nahradí Brita Bradleyho Smithe.

Sedmadvacetiletý jezdec startoval deset let v nejslabší kategorii mistrovství světa Moto3, v lednu však z ekonomických důvodů zrušil svou dohodu s týmem RBA Skull Rider.

V minulých měsících se Kornfeil věnovat tréninku a přípravě mladých jezdců, po Smithově přesunu do MotoGP se nyní vrací na závodní okruhy. Brit v úvodních dvou dílech obnoveného MS nahradí v továrním týmu Aprilia Itala Andreu Iannoneho, který má kvůli dopingu zastavenou činnost.

"Nedokážu ani popsat, jak se teď cítím. Chtěl bych týmu poděkovat za příležitost, kterou mi dávají. Abych byl upřímný, tak jsem něco podobného nečekal. V minulosti jsem s některými lidmi z týmu spolupracoval a jsem nadšený, že se s nimi opět potkám a jsem opět součástí této velké rodiny," uvedl Kornfeil, který bude hájit barvy týmu WithU Motorsport.

Rodák z Kyjova, který v MS odjel 182 Velkých cen a pětkrát se probojoval na stupně vítězů, se poprvé s motocyklem na elektrický pohon seznámí v druhé polovině července v Jerezu, kde bude šampionát po koronavirové přestávce obnoven. "Budu se muset rychle přizpůsobit zcela novému motocyklu. Od této chvíle budu trénovat na větším stroji, abych si zvykl na jinou velikost. Jsem připraven na novou výzvu a dám do toho vše," řekl Kornfeil.

Kalendář Světového poháru MotoE obsahuje sedm závodů, dva se pojedou v Jerezu, tři v Misanu a dva v Le Mans. V seriálu startuje například i Alex de Angelis z San Marina, titul obhajuje Ital Matteo Ferrari. Smith byl loni celkově druhý.

reklama