reklama

Kornfeil vyrazí do domácí Velké ceny ze čtvrté řady, těsně za ním Hanika

Moto3 Sachsenring 2016: Jakub Kornfeil, Honda Moto3 Sachsenring 2016: Jakub Kornfeil, Honda autor: Gold & Goose Photography
Český motocyklový jezdec Jakub Kornfeil skončil v kvalifikaci na Velkou cenu České republiky v Brně ve třídě Moto3 desátý.

Brno - Motocyklový jezdec Jakub Kornfeil obsadil desáté místo v kvalifikaci na Velkou cenu České republiky v Brně ve třídě Moto3 a do nedělního hlavního závodu odstartuje ze čtvrté řady. Na divokou kartu startující Karel Hanika byl třináctý a bude stát v řadě za ním.

Na Masarykově okruhu se dnes dařilo lídrům seriálu. V královské kategorii MotoGP byl nejrychlejší exmistr světa Marc Márquez ze Španělska, v Moto2 Francouz Johann Zarco a v Moto3 Brad Binder z JAR.

Kornfeilovi sázka na přestavení motocyklu v tréninku nevyšla Kornfeilovi sázka na přestavení motocyklu v tréninku nevyšla Čtěte zde

Kornfeil vstoupil do jedenáctého dílu šampionátu čtvrtým místem v pátečním prvním tréninku, v dalších částech závodu se mu již tolik nedařilo, s výsledkem kvalifikace však byl vcelku spokojený. Jen ho mrzelo, že nebyl devátý a nebude stát o řadu blíž ke startovní čáře.

S kvalifikací jsme spokojeni, hlásí Kornfeil

"Věřili jsme, že se vejdeme do Top 9, ale i tak jsme spokojení. Poté, jak se kvalifikace vyvíjela a dlouho se nám nedařilo zajet čas 2:08, je desítka dobrá," řekl Kornfeil, který nakonec na vytouženou pozici ztratil jen jednu tisícinu sekundy. "Důležité je, že není nic ztraceného. Kdybychom startovali osmnáctí nebo dvacátí, bylo by to mnohem složitější," podotkl desátý muž průběžného pořadí MS.

Mnohem větší drama zažíval na domácím okruhu Hanika, jenž hned na začátku kvalifikace upadl a pak v boxu sledoval mechaniky, jak opravují poničený motocykl. Nakonec v závěru čtyřicetiminutové kvalifikace vyjel zpět na trať a zajel solidní čas.

Chci ukázat, že umím závodit, užívá si návrat do motocyklového mistrovství světa Hanika Chci ukázat, že umím závodit, užívá si návrat do motocyklového mistrovství světa Hanika Čtěte zde

"Byla to moje chyba. Nasadili jsme novou zadní gumu a přední nechali ojetou. A já jsem začal hned na začátku tlačit, i když ještě nebyly v podobném stavu. Měl jsem kolem sebe dobré lidi, tak jsem chtěl tlačit hned od prvního kola. Kdybych počkal, bylo by to v pohodě," řekl Hanika.

Prý nebyl nervózní z toho, jestli mechanici stihnou stroj opět připravit. "Kluci odvedli perfektní práci. Nebál jsem se, že to nestihnou, a nepociťoval jsem proto stres. Jen jsem se soustředil, jak pak jet a jak vybrat nejlepší skupinku, kam se zařadit. Věděl jsem, že když budu mít nové gumy, nebudu mít problém," uvedl Hanika, jenž začal sezonu jako jezdec týmu Platinum Bay Real Estate. Po špatných výkonech byl ale vyhozen a nyní hájí barvy týmu Freundenberg Racing.

Kvalifikace na Velkou cenu České republiky, závod mistrovství světa silničních motocyklů v Brně:

Moto3: 1. B. Binder (JAR/KTM) 2:07,785, 2. Migno (It./KTM) -0,158, 3. Bastianini (It./Honda) -0,257, ...10. Kornfeil (ČR/Honda) -0,711, 13. Hanika (ČR/KTM) -0,817..

MotoGP: 1. M. Márquez (Šp./Honda) 1:54,596, 2. Lorenzo (Šp./Yamaha) -0,253, 3. Iannone (It./Ducati) -0,631.

Moto2: 1. Zarco (Fr./Kalex) 2:01,581, 2. Lowes (Brit./Kalex) -0,033, 3. A. Márquez (Šp./Kalex) -0,250

reklama