reklama

Kornfeil i Abraham v Japonsku odstartují ze sedmé řady

Jakub Kornfeil na motocyklu Peugeot. Jakub Kornfeil na motocyklu Peugeot. autor: Jakub Kornfeil via Flickr
Motocyklisté bojovali v Motegi o místa na startu nedělní Velké ceny Japonska.

Motegi - Jakub Kornfeil ve třídě Moto3 i Karel Abraham v MotoGP zajeli v sobotu 20. čas v kvalifikaci své třídy na Velkou cenu Japonska silničních motocyklů.

Kornfeilovi v neděli o místo kupředu pomůže pomohl trest jednoho z jeho soupeřů, i tak se jezdce na Peugeotu podobně jako jeho krajan v elitní třídě postaví do sedmé řady. za nejrychlejším Italem Nicolem Bulegou o více než jeden a půl sekundy.

"Na vodě bychom měli být mnohem výš. Dvacáté místo bych bral na suchu a cenil bych si ho. V těchto podmínkách jsem chtěl alespoň top 15. Tento víkend bojujeme s věcma, které jsem ještě nezažil. Problémem jsou snímače telemetrie. Data nám od včerejška ukazují podivné věci, takže nastavování je pak o to těžší," uvedl nespokojený český závodník.

Nejrychlejším mužem dne na mokré a osychající trati byl Francouz Johann Zarco, který vybojoval druhou pole position v kariéře v MotoGP. V první řadě jej doplní Danilo Petrucci z Itálie a španělský lídr šampionátu Marc Márquez.

Kvalifikace na Velkou cenu Japonska, závod mistrovství světa silničních motocyklů v Motegi:

MotoGP: 1. Zarco (Fr./Yamaha) 1:53,469, 2. Petrucci (It./Ducati) -0,318, 3. M. Márquez (Šp./Honda) -0,434, …20. Abraham (ČR/Ducati) nepostoupil do 2. části kvalifikace.

Moto2: 1. Nakagami (Jap./Kalex) 1:53,776, 2. Á. Márquez (Šp./Kalex) -0,128, 3. Vierge (Šp./Tech 3) -0,270.

Moto3: 1. Bulega 2:09,320, 2. Antonelli (oba It./KTM) -0,272, 3. Canet (Šp./Honda) -0,388, …20. Kornfeil (ČR/Peugeot) -1,692.

reklama