Ničivý požár v Jerezu. Všechny motorky nového seriálu MotoE lehly popelem

Radek Vičík Radek Vičík
Aktualizováno 14. 3. 2019 14:23
Nový šampionát MotoE určený závodům elektrických motorek je v ohrožení. Všechny stroje v noci na pátek lehly popelem, když je zničil požár na okruhu v Jerezu. První plánovaný závod sezony už byl zrušen.
Požár pedoku MotoE v Jerezu.
Požár pedoku MotoE v Jerezu. | Foto: UltraMotor via Twitter

Na španělském okruhu právě skončily třídenní testy motocyklů Energica Ego Corsa, které jsou pro první ročník Světového poháru MotoE stejné pro všechny týmy.

"Požár zničil celý nově vybudovaný pedok pro MotoE a většinu materiálu pro premiérový ročník FIM Enel MotoE Světového poháru včetně všech strojů. Naštěstí nebyl nikdo zraněn. Příčina požáru se zatím vyšetřuje, " uvedli pořadatelé v oficiálním prohlášení.

Šampionát MotoE, který zatím čeká na punc mistrovství světa, měl začít právě v Jerezu první květnovou neděli. Závod byl ale v pátek odpoledne zrušen.

Do seriálu se přihlásilo 12 týmů včetně stájí Tech 3, Pramac, LCR, Avintia, SIC Racing a Gresini známých z MotoGP. Na startovní listině je také 46letý veterán a vítěz osmi závodů MotoGP Sete Gibernau i řada jezdců, kteří ještě nedávno bojovali v MS: Alex de Angelis, Randy de Puniet či Bradley Smith. Závodit bude i Španělka Maria Herreraová, ta má za sebou 53 startů v Moto3.