reklama

"Jak kdybych skočil z pátého patra." Salač měl tři pády, sestřelil ho i soupeř

Filip Salač. Filip Salač. autor: CarXpert Prüstel GP
Motocyklový jezdec Filip Salač obsadil v kvalifikaci na Velkou cenu Británie šesté místo a do nedělního závodu mistrovství světa Moto3 odstartuje z druhé řady.

Devatenáctiletý pilot týmu CarXpert PrüstelGP vyrovnal v Silverstonu druhý nejlepší výsledek v kariéře, lépe dosud dopadl jen v červnu na Sachsenringu, kde kvalifikaci na Velkou cenu Německa vyhrál.

Salač v Británii naznačil možnosti šestým časem v pátečním prvním tréninku, ale druhý ani dnešní třetí se mu nepovedly: celkem třikrát během nich skončil na zemi a v kombinaci časů šel do kvalifikace až jako pětadvacátý mezi 27 jezdci. Rozhodující jízdy mu ale vyšly. Z první části kvalifikace postoupil třetím časem a pořadím v popředí míchal i ve finálovém boji o startovní pozice. Za vítězným Romanem Fenatim z Itálie zaostal o 478 tisícin sekundy.

"Dnešek byl pro mě snad nejhorším dnem celé letošní sezony. Ráno mě v tréninku sestřelil v pádu jeden z ostatních jezdců, museli jsme opravovat motorku. Po přezutí na nové gumy jsem v závěru udělal malou chybičku, nebo možná to ani moje chyba nebyla, na datech to není úplně přesně zřejmé. Dal jsem trošku větší náklon a zavřel se mi předek, po včerejšku další rychlý crash, ve 170 km/h. Motorka byla hodně, hodně rozbitá…" uvedl v tiskové zprávě Salač.

Šestým místem Salač zopakoval kvalifikační výsledek z předloňské Velké ceny Valencie, kde potom skončil v závodě pátý. Letos vedle úspěchu v Německu, kde ale Grand Prix nedokončil, se vešel do první desítky v boji o startovní pozice pouze ve Francii. V Le Mans v květnu ze sedmé příčky na roštu oslavil životní úspěch v podobě druhého místa.

"Po těch docela těžkých pádech si připadám, jak kdybych skočil z pátého patra, jsem docela rozbitý," řekl český závodník.

Kvalifikace na Velkou cenu Británie, závod mistrovství světa silničních motocyklů v Silverstonu:

Moto3: 1. Fenati (It./Husqvarna) 2:11,325, 2. Rodrigo (Arg./Honda) -0,043, 3. R. Rossi (It./KTM) -0,197, …6. Salač (ČR/KTM) -0,478.

Moto2: 1. Bezzecchi (It./Kalex) 2:03,988, 2. Navarro (Šp./Boscoscuro) -0,073, 3. Lowes (Brit./Kalex) -0,081.

MotoGP: 1. P. Espargaró (Šp./Honda) 1:58,889, 2. Bagnaia (It./Ducati) -0,022, 3. Quartararo (Fr./Yamaha) -0,036.

reklama