reklama

Nezmar Márquez. Po drsném po pádu skončil v nemocnici, ale závod v Thajsku pojede

Marc Márquez při tréninku na GP Thajska Marc Márquez při tréninku na GP Thajska autor: Reuters
Španěl Marc Márquez měl těžký pád v prvním tréninku na Velkou cenu Thajska silničních motocyklů, v níž si může zajistit šestý titul v MotoGP.

Šestadvacetiletý jezdec Hondy byl převezen z okruhu do nemocnice v Buriramu na vyšetření a navzdory bolestivě naraženým zádům, kyčli a nohám v Grand Prix pokračuje.

Márquez šel po "highsideru" přes řidítka zhruba pět minut před koncem tréninku, v němž zajel třetí čas. Lídr šampionátu zničil svou hondu a chvíli nemohl dýchat. Hodně těžce se sbíral ze země, ale z trati nakonec za pomoci maršálů odešel po svých.

Karambol Marca Márqueze:

Vyšetření v nemocnici neodhalilo žádné vážné zranění a Márquez byl prohlášen za schopného pokračovat v programu Velké ceny. Člen týmu Repsol Honda zajel v druhém tréninku šestý čas se zhruba půlsekundovou ztrátou na nejrychlejšího Fabia Quartarara z Francie. Karel Abraham byl sedmnáctý.

"Naštěstí je v pořádku. Samozřejmě má nějaké pohmožděniny na zádech, na noze a na kyčli, ale není to nic, s čím bychom si museli dělat starosti. Dnes jsme měli štěstí," řekl novinářům šéf Márquezova týmu Alberto Puig. "Budeme pokračovat podle plánu, půjde na nějaké masáže nebo něco podobného," dodal.

Do Thajska přijel Márquez s náskokem 98 bodů v pořadí MS před Italem Andreou Doviziosem. K tomu, aby mohl slavit šestý titul v MotoGP za sedm let už tento víkend, potřebuje získat o dva body více než jeho rival z Ducati.

Celkově šestý čas zajel v trénincích v Moto3 Jakub Kornfeil, pro něhož bude sobotní kvalifikace ještě důležitější než obvykle. Za bezohlednou jízdu v prvním tréninku totiž dostal pro nedělní závod trest a posune se o 12 míst dozadu oproti kvalifikačnímu výsledku.

Ještě přísnější trest dostal druhý český jezdec Filip Salač, jenž zaznamenal patnáctý čas. Do Velké ceny odstartuje ze zadní části roštu kvůli pomalé jízdě ve třech nebo více sektorech.

Trénink na Velkou cenu Thajska, závod mistrovství světa silničních motocyklů v Buriramu:

Moto3: 1. Migno (It./KTM) 1:42,789, 2. Arbolino (It./Honda) -0,252, 3. Suzuki (Jap./Honda) -0,278, …6. Kornfeil -0,427, 15. Salač (oba ČR/KTM) -0,851.

Moto2: 1. Marini (It./Kalex) 1:35,956, 2. Čantra (Thaj./Kalex) -0,008, 3. Nagašima (Jap./Kalex) -0,013.

MotoGP: 1. Quartararo (Fr./Yamaha) 1:30,404, 2. M. Viňales (Šp./Yamaha) -0,193, 3. Morbidelli (It./Yamaha) -0,221, …17. Abraham (ČR/Ducati) -1,184.

reklama