reklama

Salač začal brněnské boje 14. časem, Kornfeil byl o čtyři místa za ním

Filip Salač na KTM ve Velké ceně České republiky třídy Moto3. Filip Salač na KTM ve Velké ceně České republiky třídy Moto3. autor: Ronny Lekl - Redox PrüstelGP
Velká cena České republiky silničních motocyklů začala pátečními tréninky. Filip Salač se ve třídě Moto3 prozatímně kvalifikoval do první části sobotní kvalifikace. 17letý mladík zajel v součtu obou měřených částí celkově 14. čas. Jeho týmový kolega Jakub Kornfeil skončil osmnáctý.

Odpolední trénink byl překvapivě plný pádů. K zemi se poroučel také Gabriel Rodrigo, který časem 2:08,125 minuty ovládl páteční výsledkovou listinu. Jak ukázalo následné vyšetření, utrpěl dvojitou zlomeninu. Podrobné lékařské testy provedou specialisté v Barceloně, kde 22letého pilota zřejmě čeká operace.

"Sezona se ne a ne otočit k lepšímu. Dvojitá fraktura je špatná zpráva. Dneska to šlo hodně dobře, ale za chybu jsem zaplatil příliš velkou cenu," uvedl rodák z Barcelony startující ale pod argentinskou vlajkou.

Časy byly ale velmi vyrovnané, do jediné vteřiny se vešlo celkem devět jezdců. Na lídra Moto3 Salač ztratil 888 tisícin vteřiny, Kornfeil přes vteřinu.

"Dnešní výsledek považuji za super. Ráno se sice moc nedařilo, ale udělali jsme změny v nastavení motorky, což se osvědčilo a přineslo svoje ovoce. Ještě nejsem na svém maximu a věřím, že se mohu v sobotu dál zlepšit," řekl novinářům Salač.

Karel Abraham byl mezi jezdci elitní třídy MotoGP jednadvacátý. Pro nejlepší čas dne si dojel překvapivě Francouz Fabio Quartararo na Yamaze, za nímž zaostal suverénní lídr seriálu Marc Marquez ze Španělska (Honda) a Australan Jack Miller (Ducati).

"Jelo se mi dobře, ale potřeboval jsem vyzkoušet pneumatiky, což nám vzalo hodně času a úsilí. Nejsem daleko od dobré pozice a věřím, že ji zajedu," prohlásil Abraham, který chce v neděli v Brně skončit do 15. místa a bodovat.

Třídě Moto2 v pátek vládl Ital Fabio Di Giannantonio. V této kategorii ani letos žádný český motocyklista nestartuje.

Tréninky na Velkou cenu České republiky, závod mistrovství světa silničních motocyklů v Brně:

Moto3: 1. Rodrigo (Arg./Honda) 2:08,125, 2. Arbolino (It./Honda) -0,200, 3. Suzuki (Jap./Honda) -0,308, …14. Salač -0,888, 18. Kornfeil (oba ČR/KTM) -1,027.

Moto2: 1. Di Giannantonio (It./Speed Up) 2:01,695, 2. Bulega (It./Kalex) -0,035, 3. Nagašima (Jap./Kalex) -0,063.

MotoGP: 1. Quartararo (Fr./Yamaha) 1:55,802, 2. M. Márquez (Šp./Honda) -0,023, 3. Miller (Austr./Ducati) -0,269, …21. Abraham (ČR/Ducati) -1,760.

Jedenáct důvodů, proč o víkendu vyrazit do Brna na motorky Jedenáct důvodů, proč o víkendu vyrazit do Brna na motorky Prohlédněte zde
reklama