reklama

Pilát se představí na FMX Gladiator Games i se zlomenou nohou

Petr Pilát. Petr Pilát. autor: Jiří Šimeček
Pražskou O2 arenu v sobotu opět po roce ovládne freestyle motokros, uskuteční se zde již 19. ročník exhibičního závodu FMX Gladiator Games.

Pouze v roli moderátora se na něm představí nejlepší český freestyle jezdec Libor Podmol, který ještě není fit po vážném květnovém zranění. Ani pokračující problémy po letní zlomenině nohy ale nezabrání v účasti dalšímu přednímu domácímu závodníkovi Petru Pilátovi.

Pilát si v polovině června zlomil při skákání na trampolíně nohu a ještě se nevyléčil. "V jednu dobu se to začalo zlepšovat, tak jsem asi týden začal jezdit. Závodil jsem v Německu, ale bolest se znovu ozvala a na vyšetření jsem se dozvěděl, že je noha opět zlomená," řekl Pilát na dnešní tiskové konferenci. Léčbu mu navíc komplikoval zánět, který má v noze i nyní.

Po konzultaci s lékařem, kterého pozval i na show, se přesto rozhodl v Praze v sobotu skákat. "Byl jsme na rentgenu a kost je půl centimetru od sebe. Na operaci teď nemůžu, neboť bych prý mohl o nohu přijít. Doktor ale říkal, že horší to být nemůže, takže jsem se rozhodl, že budu skákat. Jsem srdcař a na Gladiátorech jsem chyběl jen dvakrát kvůli zranění. Snad mi diváci odpustí, že tentokráte nebudu skákat na 101 procent, ale jen na 99," uvedl Pilát.

Vedle Piláta se na FMX Gladiator Games představí trojnásobný mistr světa Remi Bizouard z Francie, jeho krajan David Rinaldo, Němec Luc Ackermann, Adam Jones z USA nebo Španěl Edgar Torronteras, který v roce 2000 závodil v Brně na první freestylové motokrosové show v Česku. Domácí barvy budou s Pilátem hájit například Filip Podmol, Matěj Česák nebo František Máca.

"Věřím, že hodně diváků odejde z arény s tím, že lepší freestylovou show ještě nikdy neviděli," uvedl hlavní organizátor Marek Rejman. "Doufám, že se nám podařilo s Liborem Koreněm připravit nejvydařenější ročník. To ale říkáme a přejeme si každý rok. Věříme však, že to tak je. Opět zde bude špička světového freestyle motokrosu," řekl Rejman.

Jeho tým připravil oproti loňsku vylepšenou scénu. "Nejdůležitější jsou ale výkony kluků. Jako vždy si pak přeji, aby všichni vše ve zdraví přežili a všichni jsme se sešli na after party," dodal Rejman.

Novinkou oproti minulému roku je setkání fanoušků s jezdci, které se uskuteční bezprostředně před show. Od 16 hodin bude pro diváky zpřístupněné zázemí O2 areny. "Opět jsme se vrátili k Meet & Greet a já jsem si navíc vymyslel u té příležitosti talk show, aby tam nebylo jen ticho. Budu se snažit všechny vyzpovídat a už teď vymýšlím peprné otázky," řekl Libor Podmol.

Byla by to odměna za boj o dobro, říká Podmol o medaili od prezidenta Zemana Byla by to odměna za boj o dobro, říká Podmol o medaili od prezidenta Zemana Čtěte zde
reklama