reklama

Plochodrážní extraligu ovládli jezdci pardubické Zlaté přilby

Lídrem pardubické Zlaté přilby byl Václav Milík. Lídrem pardubické Zlaté přilby byl Václav Milík. autor: Jiří Šimeček
O pardubický úspěch v posledním kole se zasloužili Václav Milík, Hynek Štichauer, polský host Grzegorz Zengota a Patrik Mikel, v sestavě byl i Daniel Šilhán.

Pardubice - Pardubičtí plochodrážní jezdci se vrátili na extraligový trůn, z kterého je vloni sesadila pražská Markéta. Zlatá přilba mohla ve středečním závěrečném dějství na domácím oválu ve Svítkově přijít o první místo už jen teoreticky a zisk titulu potvrdila třetím vítězstvím v sezoně. Domácí týmovou soutěž ovládli Východočeši potřetí za poslední čtyři roky.

Pražští obhájci titulu skončili v Pardubicích druzí a v konečném pořadí zaostali za Východočechy o čtyři body. V sezoně sice rovněž ovládli tři extraligová kola, jednou ale také pořadí uzavírali, zatímco jejich rivalové ze Zlaté přilby nikdy neskončili hůře než druzí.

Dva extraligové závody vyhráli slánští jezdci a v konečném pořadí zopakovali třetí místo před Žarnovicou. Slovenský tým až na jednu výjimku v podobě druhého místa pokaždé výsledkovou listinu uzavíral.

O pardubický úspěch v posledním kole se zasloužili Václav Milík, Hynek Štichauer, polský host Grzegorz Zengota a Patrik Mikel, v sestavě byl i Daniel Šilhán. Nejúspěšnějším jezdcem večera byl lídr Pražanů Josef Franc.

Extraliga družstev na ploché dráze - závěrečné 8. kolo v Pardubicích:

1. Pardubice 46, 2. AK Markéta 36, 3. Slaný 32, Žarnovica 11.

Konečné pořadí: 1. Pardubice 27 (283), 2. Markéta 23 (255), 3. Slaný 20 (143), 4. Žarnovica 10 (100).

reklama