reklama

Podmol je popáté vicemistrem světa. A to jsem se bál, že patřím do starého železa, řekl

Libor Podmol. Libor Podmol. autor: Jiří Šimeček
"Hodnotím tento rok jako jeden z nejúspěšnějších v kariéře. Myslím, že je to na slušného kluka z malé země slušný počin," uvedl Podmol, nejlepší český freestylový motokrosař historie.

Šen-čen - Český freestyle motokrosař Libor Podmol se stal popáté vicemistrem světa. V závěrečném závodě v čínském Šen-čenu obsadil druhé místo a snížil odstup na nového šampiona Španěla Maikela Melera, jenž byl šestý. Druhý světový titul Podmolovi unikl o osm bodů. Petr Pilát skončil v sobotu po pádu pátý a v MS je čtvrtý.

Rozcvička, srdeční tetování a nakonec unikátní skok. Podmol a další létající muži očarovali O2 arenu Rozcvička, srdeční tetování a nakonec unikátní skok. Podmol a další létající muži očarovali O2 arenu Prohlédněte zde

"Být vicemistrem světa je skvělé. Bál jsem se, že už patřím do starého železa, ale ještě evidentně ne," řekl Podmol spolupracovníkovi ČTK. Mistr světa z roku 2010 byl celkově druhý naposledy před třemi lety. "Život není o tom, jaké barvy mají vaše medaile a co visí na zdi, ale o momentech, které na vaší cestě zažíváte. A moje cestička speciální je," dodal.

Melero se díky čtvrtému titulu mistra světa stal nejúspěšnějším jezdcem historie.

V Číně se museli freestyle motokrosaři vyrovnat s náročnými podmínkami. Nejprve řešili nebezpečné rampy na skoky, v sobotu během závodu začalo na venkovní trať mírně poprchávat a zvedal se vítr. "Závodit v Číně je vždy o nervy, v nemocnici tady prostě skončit nechcete," uvedl Podmol, který ve finálové jízdě předvedl trik Surfer Flip, poté backflip Tsunami a California Roll.

"Nepodařilo se mi projít rok bez zranění. Kdybych si nezlomil ruku a nejel závod v Polsku pět dní po operaci, možná by celková medaile mohla mít barvu zlatou. Navíc třikrát jsem byl před Melerem," řekl nejlepší český freestylový motokrosař historie.

Podmol se stříbrnou medailí z MS:

Tak vicemistr světa roku 2017 ve Freestyle motocrossu jsem já.🕺😁🍾 Freestyle motocross FIM viceworldchampion for 2017. Yes i am. 🕺🎆🎉 Poděkování patří všem co na tom měli zásluhu a hlavně těmhle firmičkám: Thanx to all the fans, friends, family and specialy to this companies: 🙌❤️🙏 @rockstarenergy @podmolbros @pitchagogglesofficial @mercedes_cz @asusczsk @themendid @alpinestars @fmf73 @worksconnection @coolsocks @mxgrafixcz @slimgrafix @veesa11 @nightofthejumps #multiair #motorex

Zveřejnil(a) Libor Podmol FMX rider dne 12. Listopad 2017

Přesto je Podmol s letošní sezonou spokojený. Získal také titul mistra Evropy a v Americe vybojoval bronzovou medaili na X-Games. Navíc o minulém víkendu jako první Čech předvedl salto vpřed. "Hodnotím tento rok jako jeden z nejúspěšnějších v kariéře. Myslím, že je to na slušného kluka z malé země slušný počin," dodal s úsměvem Podmol.

Za necelý měsíc čeká Podmola a spol. ještě jeden velký závod. V sobotu 9. prosince se v německém Oberhausenu uskuteční nový formát světového šampionátu týmů, kde se čeští reprezentanti postaví proti Australanům, Španělům nebo Francouzům.

reklama