reklama

Podmol chystá další odvážný kousek. Po rodinném domu přeskočí zrádný Taxisův příkop

Libor Podmol.. Libor Podmol.. autor: Ondřej Horálek
Freestyle motokrosař Libor Podmol chystá další bláznivou akci. Poté, co loni přeskočil rodinný dům, chce nyní na motorce zdolat legendární Taxisův příkop na pardubickém dostihovém závodišti.

Český závodník přes nejznámější překážku slavného dostihového závodu Velká pardubická poletí saltem vzad, ale také nebezpečným saltem vpřed. Náročné triky předvede 11. května v rámci běžeckého závodu Barth Day. 

"Velkou pardubickou sleduji každý rok, a když koně najíždí na Taxis, trnu pokaždé hrůzou. Jsem nadšený, že přes nejtěžší překážku budu moct přelétnout," vyznal se mistr světa ve freestyle motokrosu.

V minulém roce Podmol jako první Evropan přelétl na motorce přes rodinný dům. Teď ho čeká nejslavnější kontinentální dostihová překážka. Taxisův příkop znamená výzvu v podobě třímetrové propasti, před kterou ční metr a půl vysoký živý plot. Nebezpečná překážka si už vyžádala 24 koňských životů. 

"Mám před touto překážkou obrovský respekt. Rád bych si ji přeskočil na koni, ale na motorce se cítím přece jen trochu bezpečněji," prohodil s úsměvem vítěz prestižních X-Games.

Gladiátoři po osmnácté uhranuli fanoušky v Praze. Létaly motorky i sněžné skútry Gladiátoři po osmnácté uhranuli fanoušky v Praze. Létaly motorky i sněžné skútry Prohlédněte zde

A čím bude Taxisův příkop podle něj specifický? "Úskalí Taxisu je v mírném převýšení, rozhodně to bude trochu obtížnější než klasický skok na motorce, který předvádíme vždy na rovině," dodal Podmol.

Dostihovou dráhu ochrání umělý koberec

Aby si úkol ztížil, rozhodl se 34letý akrobat na motorce přes Taxisův příkop přeletět také saltem vpřed, což je jeden z nejtěžších triků ve freestyle motokrosu. Doposud ho předvedl v České republice pouze dvakrát, před dvěma lety před vyprodanou O2 arenou a vloni při exhibici ve Vlašimi.

"Salto vpřed je pro mě speciální skok. Je nebezpečnější než běžný backflip, jelikož se blbě kontroluje rotace, a tak si ho nechávám na speciální chvíle," řekl Podmol, který v současné době v seriálu mistrovství světa drží průběžné třetí místo. 

Milovníky dostihů zároveň ubezpečuje, že udržovaný travnatý povrch dostihové dráhy nijak významně nepoškodí. "Pro rozjezd mám připravený koberec, dopadat budu na nafukovací rampu. Myslím, že trávu určitě moc nerozryji," dodal Podmol, který adrenalinovou akci oznámil v Pardubicích ve středu večer při příležitosti otevření nového showroomu motocentra společnosti Barth. 

Libor Podmol přeskočil dům hcore production
reklama