Rea jako první vyhrál třikrát za sebou superbikové MS

30. 9. 2017 14:24
Český závodník Ondřej Ježek obsadil první nebodované šestnácté místo a průběžně zůstal na 22. pozici.
MS superbiků 2015: Jonathan Rea, Kawasaki
MS superbiků 2015: Jonathan Rea, Kawasaki | Foto: Kawasaki Racing

Magny-Cours - Brit Jonathan Rea jako první motocyklový jezdec v historii vyhrál třikrát za sebou mistrovství světa superbiků. Třicetiletý severoirský závodník si zajistil třetí titul s velkým předstihem díky vítězství v dnešní úvodní jízdě ve francouzském Magny-Cours.

Rea vyhrál letošní šampionát ve velkém stylu pět závodů před koncem sezony. Před nedělní druhou jízdou v Magny-Cours a závody ve Španělsku a Kataru má staronový mistr světa v čele pořadí nedostižný náskok 129 bodů před krajanem a týmovým kolegou z Kawasaki Tomem Sykesem.

Do dnešního závodu odstartoval Rea z pole position a pro dvanácté vítězství ve 21. závodu v sezoně si dojel suverénně. Druhému Italovi Marcu Melandrimu nadělil britský jezdec více než 16 sekund, třetí skončil Sykes.

Mistrovství světa superbiků v Magny-Cours (Francie):

První závod: 1. Rea (Brit./Kawasaki) 40:06,523, 2. Melandri (It./Ducati) -16,316, 3. Sykes (Brit./Kawasaki) -16,666, …16. Ježek (ČR/Kawasaki) -1 kolo.

Průběžné pořadí MS (po 21 z 26 závodů): 1. Rea 456, 2. Sykes 327, 3. Davies (Brit./Ducati) 302, …22. Ježek 17.