Déšť Čechům nepřál. Kornfeil byl v kvalifikaci devatenáctý, Abraham o místo horší

Radek Vičík Radek Vičík
Aktualizováno 1. 7. 2017 16:10
Na startu nedělního závodu na Sachsenringu bude Jakub Kornfeil osmnáctý, protože před ním umístěný Danny Kent přijde o 12 míst na startu kvůli nebezpečné jízdě v tréninku.
Jakub Kornfeil na motocyklu Peugeot.
Jakub Kornfeil na motocyklu Peugeot. | Foto: Peugeot MC Saxoprint

Sachsenring - Jakub Kornfeil obsadil v kvalifikaci třídy Moto3 na Vekou cenu Německa silničních motocyklů 19. místo. V MotoGP byl Karel Abraham dvacátý,

Sobotní boj o pole position výrazně ovlivnil déšť, který se spustil přibližně v půlce vymezeného času. V té chvíli byl český jezdec na 14. místě. Jenže trať rychle oschla a dalších pět jezdců zajelo lepší čas. Na vítěze, Aroan Caneta ze Španělska ztratil 992 tisícin vteřiny.

Na startu nedělního závodu bude Kornfeil osmnáctý, protože před ním umístěný Danny Kent přijde o 12 míst na startu kvůli nebezpečné jízdě v tréninku.

Abraham nepostoupil z první části kvalifikace, v níž obsadil desáté místo. První pozici si vyjel Marc Marquez na Hondě, který tak od roku 2010 na Sachseringu bez  ohledu na kubaturu stál vždy na pole position.

Na německém okruhu blízko českých hranic je dnes na programu ještě boj o pole position ve třídě Moto2.

Kvalifikace na Velkou cenu Německa, závod mistrovství světa silničních motocyklů na Sachsenringu:

Moto3: 1. Canet 1:26,688, 2. Mir (oba Šp./Honda) -0,245, 3. Bulega (It./KTM) -0,293, …19. Kornfeil (ČR/Peugeot) -0,992.

MotoGP: 1. M. Márquez (Šp./Honda) 1:27,302, 2. Petrucci (It./Ducati) -0,160, 3. Pedrosa (Šp./Honda) -0,647, …20. Abraham (ČR/Ducati) nepostoupil do 2. části kvalifikace.

Moto2: 1. Morbidelli (It./Kalex) 1:32,159, 2. A. Márquez (Šp./Kalex) -0,253, 3. Cortese (Něm./Suter) -0,377.