reklama

Salač zvládl neklidnou motorku a v Misanu poprvé nahlédl mezi absolutní elitu Moto3

Filip Salač na KTM při Velké ceně San Marina Moto3 Filip Salač na KTM při Velké ceně San Marina Moto3 autor: Ronny Lekl, Redox PrüstelGP
Český motocyklový závodník Filip Salač v neděli v Misanu předvedl, že už v sedmnácti letech dokáže úspěšně bojovat se silnou konkurencí v kategorii Moto3.

Číslo třináct bylo pro rodáka z Mladé Boleslavi šťastným. Ve 13. podniku letošní sezony světového šampionátu se poprvé probil do elitní desítky.

V Misanu to na dobrý výsledek vypadalo už od kvalifikace. V ní obsadil pilot týmu Redox PrüstelGP dvanácté místo, i když na rozdíl od řady soupeřů nejel v zákrytu, ale rychlý čas si vybojoval osamocenou jízdou. Tak vpředu na startovním roštu ještě nikdy v Grand Prix nestál.

Od startu se Salač držel na hraně první a druhé desítky. "Do závodu jsem dobře odstartoval a udržel se na stejném místě. Byl jsem rád, že mě v prvních dvou kolech nikdo neshodil," řekl.

V jeho skupině se pořadí měnilo několikrát během jediného okruhu."Viděl jsem, že jsem rychlý, ale poté se před námi udály dva velké pády, kvůli kterým jsem musel dost zpomalit. Kvůli tomu nám vedoucí trojice ujela. Stalo se to za nimi a my tam něco ztratili," popsal drama během Velké ceny San Marina, již Misano hostilo.

Zatímco řada zkušenějších protivníků nedokázala ve vedru zvládnout ojeté pneumatiky, český motocyklista se udržel v sedle své KTM až do samého závěru. V cíli z toho bylo výborné deváté místo se ztrátou pouhých čtyř vteřin na stupně vítězů.

"Celý závod jsem se držel na jedenáctém místě a osm kol před koncem mi začala odcházet přední pneumatika. Motorka byla neklidná, proto jsem si řekl, že to prostě dojedu a uvidí se, jak na tom budou ostatní," dodal Salač.

Ziskem sedmi bodů se mladík posunul na průběžné 24. místo, mezi nováčky je pak čtvrtý. Možnost vylepšit si svoji pozici má už tento víkend ve Španělsku, další podnik MS hostí okruh Motorland Aragón na severovýchodě Pyrenejského poloostrova.

reklama