reklama

Salač zajel v San Marinu nejlepší kvalifikaci v MS, skončil dvanáctý

Filip Salač odstartuje do Velké ceny San Marina z dvanáctého místa. Filip Salač odstartuje do Velké ceny San Marina z dvanáctého místa. autor: Reuters
Motocyklista Filip Salač zaznamenal před Velkou cenou San Marina svůj dosud nejlepší výsledek v kvalifikačních jízdách.

V kategorii Moto3 skončil dvanáctý a předčil o jednu příčku dosavadní maximum z červencové kvalifikace na Sachsenringu. Jeho týmový kolega ze stáje Redox PrüstelGP Jakub Kornfeil obsadil dnes 15. místo. Karel Abraham v královské kubatuře MotoGP skončil na 21. příčce.

Salač bude v nedělním závodě v Misanu startovat ze čtvrté řady s Italem Andreou Mignem a Japoncem Aiem Ogurou, Kornfeil bude o řadu za nimi. Nejlepší byl v kvalifikaci japonský jezdec Tacuki Suzuki před dvojkou a trojkou pořadí MS Španělem Arónem Canetem a Italem Tonym Arbolinem. Průběžný lídr seriálu Ital Lorenzo Dalla Porta odstartuje ze sedmé pozice.

V MotoGP potvrdil rychlé časy se sobotního tréninku Španěl Maverick Viňales a těsně překazil šanci na premiérovou pole position v kariéře krajanovi Polu Espargarovi. Vedoucí muž šampionátu a obhájce titulu Marc Márquez se v kvalifikaci dostal do kontaktu s Valentinem Rossim a oba rivalové se budou muset zodpovídat u rozhodčích.

Kvalifikace na Velkou cenu San Marina, závod mistrovství světa silničních motocyklů v Misanu:

Moto3: 1. Suzuki (Jap./Honda) 1:42,844, 2. Canet (Šp./KTM) -0,121, 3. Arbolino (It./Honda) -0,127, …12. Salač -0,914, 15. Kornfeil (oba ČR/KTM) -1,771.

reklama