reklama

Skvělý Kornfeil vyhrál trénink v Thajsku. Lorenzo měl těžkou havárii

Jakub Kornfeil na své KTM ve Velké ceně Itálie třídy Moto3. Jakub Kornfeil na své KTM ve Velké ceně Itálie třídy Moto3. autor: Archiv Jakuba Kornfeila
Pilot stáje Redox Prüstel o 277 tisícin porazil týmového kolegu Marca Bezzecchiho.

Buriram - Jakub Kornfeil zajel nejrychlejší čas ve třídě Moto3 v tréninkovém dni před premiérovou motocyklovou Velkou cenou Thajska.

Na okruhu v Buriramu vyhrál český pilot první trénink, ve druhém jej jako jediný o pouhých 11 tisícin sekundy předčil Japonec Ajumu Sasaki, který ale dopolední Kornfeilův čas těsně nepokořil. Rozdíl činil 53 tisícin.

Kornfeil v novém dějišti šampionátu vsadil na důkladné studium okruhu. Věnoval se mu od středy.

"To se dneska vyplatilo. Do obou tréninků jsme nastupovali s dobrou strategií, motorka fungovala skvěle a výsledek se taky dostavil," pochvaloval si Kornfeil na facebooku. "Zítra se ale musíme zaměřit na delší dobu na trati, protože je tady velké teplo a závod se jede na 22 okruhů, což je úplně jiné než vyjetí na pár kol v tréninku," dodal.

Třetí byl v kombinaci obou tréninků Argentinec Gabriel Rodrigo, se kterým Kornfeil svádí boj o šesté místo v průběžném pořadí mistrovství světa. Český jezdec stáje Redox Prüstel je po třinácti odjetých závodech za ním sedmý s jednobodovou ztrátou. Kornfeilovým maximem letos bylo třetí místo v Grand Prix České republiky, kde předtím vyhrál kvalifikaci.

Karel Abraham v MotoGP zajel v Thajsku dvacátý čas, nejrychlejší byl Ital Andrea Dovizioso. Druhý trénink královské kubatury musel být zhruba dvanáct minut před koncem na čas přerušen kvůli znečištěné trati po těžké havárii Jorgeho Lorenza.

Španělský jezdec už přitom do Thajska přijel se zlomeninou palce na noze i v chodidle a jeho start nebyl jistý. Nyní po dalším pádu po takzvaném highsideru byl z trati odnesen na nosítkách.

Vyšetření v lékařském centru a později v nemocnici pro něj ale dopadla dobře, podle vyjádření týmu Ducati vyvázl bez zlomenin, utrpěl "jen" krvavé šrámy na zápěstí a kotníku.

Při havárii každopádně pětinásobný mistr světa zcela zničil motocykl, který se rozpadl na dva kusy, a jeho trosky v pravotočivé zatáčce ohrožovaly bezpečnost dalších jezdců.

reklama