reklama

Sníh kosil závody po celé Evropě. V Assenu tak Bautista přišel o desáté vítězství

Alvaro Bautista si v Assenu hraje se sněhovou koulí. Alvaro Bautista si v Assenu hraje se sněhovou koulí. autor: Ducati Motor via Instagram
Studená fronta, která v sobotu vtrhla do Evropy, připravila Alvara Bautistu o desátý triumf v sezoně MS superbiků po sobě. Španělský motocyklista sice suverénně vyhrál kvalifikaci, ale samotný první podnik víkendu v Assenu byl zrušen kvůli sněhu. Vločky na trati trápily i piloty automobilů na legendárním Zeleném pekle, tedy na starém Nürburgringu.

Teploměr na nizozemském okruhu, který hostí čtvrtí díl světového šampionátu superbiků, klesl na pouhé tři stupně Celsia. Krátce před startem první hlavní jízdy elitní kategorie začalo sněžit.

Závod byl nejprve odložen. Když už to 28 minut po původně stanoveném začátku vypadalo konečně na start, vrátily se nad Assen sněhové vločky. To vedlo k dalšímu odkladu a následnému zrušené dalšího programu.

V neděli jsou naplánovány obě zbývající jízdy - kratší a méně bodovaná Superpole Race a po ní i hlavní závod. Bautista v sedle Ducati vyhrál letos všech devět zatím odjetých bodovaných jízd a šampionát vede suverénně před obhájcem titulu Jonathanem Reou s Kawasaki.

Sníh v sobotu netrápil jen motocyklisty. Na Nordschleife známé jako Zelené peklo se jel druhý díl tradičního vytrvalostního seriálu VLN. Piloti ale odjeli jen pět minut, pak byl závod kvůli hustému sněžení přerušen. Po dlouhých desítkách minut čekání byl na Nürburgringu vyhlášen předčasný konec.

Sníh na Nordschleife:

reklama