Vítěz pražské plochodrážní Grand Prix Doyle se stal mistrem světa

Radek Vičík Radek Vičík
28. 10. 2017 13:16
Jason Doyle prolomil loňskou smůlu a stal se msitrem světa na krátké ploché dráze. Vítěz Zlaté přilby Václav MIlík se z pozice čtvrtého náhradníka seriálu Grand Prix umístil na konečném šestnáctém místě.
Jason Doyle vyhrál v červnu pražskou Grand Prix na Markétě.
Jason Doyle vyhrál v červnu pražskou Grand Prix na Markétě. | Foto: Jiří Šimeček

Melbourne - Jason Doyle se stal mistrem světa na ploché dráze. Australan byl korunován po posledním závodě sezony, který  před domácími fanoušky v Melbourne vyhrál. Doyle s 161 body udržel jasné 18 bodové vedení před Polákem Patrykem Dudkem. Celkově třetí skončil Brit Tai Woffinden.

"Je to neuvěřitelný pocit. Loni mě odváželi sanitkou do nemocnice a dnes tu mohou slavit titul" " radoval se šťastný Australan, jehož loňský boj o titul ukončilo zranění v Toruni. Nedělní Grand Prix Austrálie nový šampion vyhrál před Woffindenem a Bartoszem Zmarzlikem z Polska.

Doyle sice letos triumfoval už jen v Grand Prix v Praze, ale celou sezonu předváděl vyrovnané výsledky, z 12 letošních podniků byl v deseti ve finále. Právě to ho v celkovém součtu posunulo k první koruně individuálního šampiona na krátké ploché dráze v kariéře. Rodák z Nového Jižního Walesu je šestým australským  mistrem světa, tím zatím posledním byl před pěti lety Chris Holder¨.

Obhájce titulu Greg Hancock z USA skončil po zranění, kvůli němuž přišel o půlku sezony, až na 14. místě. V Praze třetí Václav Milík absolvoval letos tři Velké ceny a obsadil konečnou šestnáctou pozici.

Grand Prix Austrálie, závěrečný závod MS na ploché dráze v Melbourne:

1. Doyle (Austr.), 2. Woffinden (Brit.), 3. Zmarzlik, 4. Dudek (oba Pol.).

Konečné pořadí (po 12 závodech): 1. Doyle 161, 2. Dudek 143, 3. Woffinden 131, 4. Janowski (Pol.) 122, 5. Zmarzlik 121, 6. Sajfutdinov (Rus.) 117, …16. Milík (ČR) 31.