Testy MotoGP zamíchal Stoner, Lorenzo se na Ducati hledá a Abraham stíhá na první patnáctku

Po roční pauze se do světa rychlých motorek MotoGP vrací Karel Abraham, v Sepangu se v prvních letošních testech každý den zrychloval.
I když má brněnský jezdec k dispozici prakticky nejslabší motocykl celého závodního pole (jeho Ducati je model z roku 2015), dokázal řadu soupeřů porazit.
Nový jezdec stáje Aspar byl nejlépe 16. v úterý a časem 2:00,445 minuty se v redukovaném pořadí všech závodníků umístil na 18. místě. Protože před ním ale skončil také testovač Ducati Casey Stoner, je to fakticky 17. příčka, která by v závodech dávala naději v boji o bodovanou patnáctku.
Právě dvojnásobný mistr světa Stoner se hned v pondělí postaral o senzaci. Australan "v závodnickém důchodu" deklasoval všechny soupeře a zajel nejlepší čas dne. Celkově mu to v Sepangu stačilo na sedmé místo.
Naopak Jorge Lorenzo, jenž do Ducati přišel před sezonou po devíti letech v sedle Yamahy, se trápil a jen tak tak se vešel do nejlepší desítky.
1. 2. 2017 13:37
Prohlédněte si fotografie z prvních testů MotoGP v roce 2017, které od pondělí do dneška přinesly na okruhu v Sepangu první náznaky rozložení sil v nové sezoně.