reklama

Tragédie na okruhu. Mladá šampionka po pádu zemřela, přejela ji vlastní motorka

Devětadvacetiletá motocyklová závodnice Indiana Muňozová podlehla následkům zranění, která utrpěla při nedělním závodu superbiků brazilské série Goias Superbikes.

K tragédii došlo během prvních jízd závodu, který se kvůli pandemii koronaviru jel na okruhu bez diváků. Jezdkyně z Dominikánské republiky se držela na druhém místě, když při vjezdu do zatáčky přepadla přes řidítka a její stroj ji přejel, čímž Muňozové způsobil fatální zranění.

Zdravotníci se pokoušeli přímo na trati poskytnout pilotce pomoc, vzápětí ji převezli do nemocnice, ale Muňozová následky zranění nepřežila.

"Litujeme smrti Indy Muňozové, zkušeného sportovce v motozávodech, v důsledku nehody v první etapě Goias Superbikes," napsal v prohlášení brazilský úřad pro sport. 

Brazilští činovníci zároveň ujistili, že pořadatelé splnili všechny požadavky na organizaci a zajištění závodů, přestože se klání konalo bez diváků. "Závodní okruh má platné všechny dokumenty a dodržuje všechna bezpečnostní pravidla stanovená organizacemi, jež řídí motocyklové a všechny motoristické závody," uvedl úřad. 

Indiana Muňozová strávila většinu své kariéry v Brazílii, kam se přestěhovala z rodné Dominikánské republiky a kde v letech 2013 a 2014 vyhrála národní šampionát.

Mladík Buchtela, bojovník Čišovský i trenér Říha. Ti všichni letos odešli navždy Mladík Buchtela, bojovník Čišovský i trenér Říha. Ti všichni letos odešli navždy Prohlédněte zde
reklama