Kornfeil v Mugellu bojoval, ale poprvé v sezoně skončil bez bodu. Marquez v MotoGP spadl

Radek Vičík Radek Vičík
Aktualizováno 3. 6. 2018 14:49
Jakub Kornfeil se po startu dokázal posunout výrazně dopředu, ale nakonec proťal cílovou čáru až na 23. místě.
Jakub Kornfeil na své KTM ve Velké ceně Itálie třídy Moto3.
Jakub Kornfeil na své KTM ve Velké ceně Itálie třídy Moto3. | Foto: Archiv Jakuba Kornfeila

Mugello - Jakub Kornfeil skončil v závodě Moto3 v rámci Velké ceny Itálie silničních motocyklů bez bodu. Jezdec týmu  Redox PruestelGP sice znovu potvrdil, že je závodní typ a po nevedené kvalifikaci poskočil až o sedm míst, ale pak přišel znovu propad a byl klasifikován na 23. místě. Po pádu v prvním kole  nebodoval ani Karel Abraham v MotoGP.

Kornfeil po startu ze sedmé řady slušně odstartoval a v druhém kole se probil už o tři pozice  kupředu. O další dvě kola později se už ocitl v bodované patnáctce. V ní se pohyboval až do chvíle, kdy se znovu propadl až na 20. pozici.

Pro vítězství si dojel Španěl Jorge Martin, který jen těsně porazil Kornfeilova týmového kolegu Marca Bezzecchiho. Italský jedzec se i tak dostal do čela průběžného hodnocení šampionátu.

Kornfeil dojel na 23. příčce, na vítěze ztratil 22,5 vteřiny. Porpvé v této sezoně tak nebodoval, jeho nejhorším výsledkem zatím bylo 14. místo v Argentině.

Divoký pád Adama Norrodina v Moto3:

O zápletku v boji o titul mistra světa MotoGP se postaral lídr šampionátu Marc Marquez, který z první příčky spadl. Na svoji Hondu nasedl, ale v cíli byl klasifikován až na 16. příčce.

I tak nejvýše vlála španělská vlajka, protože pro vítězství si poprvé na motocyklu Ducati dojel Jorge Lorenzo. Stal se teprve šestý závodníkem v historii elitní třídy, který v Grand Prix triumfoval na motocyklech různých značek.

Double domácí značce zajistil druhým místem Andrea Dovizioso, k velké radosti italských fanoušků dojel třetí Valentino Rossi na Yamaze. Ten se tak posunul na druhou pozici v hodnocení MS, na Marqueze však ztrácí 23 bodů.

V dramatickém souboji jezdců na strojích třídy Moto2, během něhož spadli hned dva lídři (krátce po startu Němec Marcel Schrötter a přibližně v polovině Grand Prix domácí Mattia Pasini) se z vítězství radoval  portugalský motocyklista Miguel Oliveira.

Velká cena Itálie, závod mistrovství světa silničních motocyklů v Mugellu:

Moto3: 1. Martín (Šp./Honda) 39:20,810, 2. Bezzecchi (It./KTM) -0,019, 3. Di Giannantonio (It./Honda) -0,043, 4. Rodrigo (Arg./KTM) -10,948, 5. Migno (It./KTM) -11,083, 6. Bastianini (It./Honda) -11,165, …23. Kornfeil (ČR/KTM) -22,520.

Průběžné pořadí MS (po 6 z 19 závodů): 1. Bezzecchi 83, 2. Martín 80, 3. Di Giannantonio75, 4. Canet (Šp./Honda) 61, 5. Migno 56, 6. Antonelli (It./Honda) 44, …11. Kornfeil 36.

Moto2: 1. Oliveira (Portug./KTM) 39:42,018, 2. Baldassarri (It./Kalex) -0,184, 3. Mir (Šp./Kalex) -0,334, 4. Bagnaia (It./Kalex) -0,484, 5. Á. Márquez (Šp./Kalex) -3,537, 6. Binder (JAR/KTM) -5,985.

Průběžné pořadí MS (po 6 z 19 závodů): 1. Bagnaia 111, 2. Oliveira 98, 3. Baldassarri 84, 4. Á. Márquez78, 5. Mir 64, 6. Vierge (Šp./Kalex) 59.