Kornfeil bojovný výkon v Malajsii v body neproměnil. Sepang korunoval dva šampiony

Radek Vičík Radek Vičík
Aktualizováno 4. 11. 2018 7:54
Jorge Martin ze Španělska si vítězstvím v Sepangu pojistil titul mistra světa třídy Moto3. Marc Márquez vyhrál ve třídě MotoGP podeváté v sezoně.
Alex Rins, Marc Márquez a Johann Zarco.
Alex Rins, Marc Márquez a Johann Zarco. | Foto: Reuters

SepangJakub Kornfeil po nevydařené kvalifikaci posunul během nedělní Velké ceny Malajsie třídy Moto3 až do první desítky, ale body nakonec nezískal. Na vině byl kontakt s domácím Adamem Norrodinem, po němž se český motocyklový závodník propadl na konečnou dvacátou pozici. Karel Abraham závod MotoGP.nedokončil kvůli poruše motorky.

Jezdec týmu Prüstel RedoxGP byl sice až na 21. místě startovního roštu, ale už po několika okruzích se přiblížil k bodované patnáctce. 11 kol před koncem se do ní dostal a postupně získával pozici za pozicí.

"V závodě jsem se cítil velice dobře. Motorka byla skvělá. Krůček po krůčku jsem se dostával skrze startovní pole až do bodu, kdy už to nešlo tak rychle," popsal Kornfeil svoje snažení.

V závěru závodu se dokonce posunul do první desítky, jenže pak přišel kontakt s malajským a bylo po nadějích na body i útok na průběžnou sedmou příčku mistrovství světa.

"Tři kola před koncem při nájezdu do poslední zatáčky Adam Norrodin brzdil hrozně pozdě a když jsem ho viděl vedle mě, bylo mně jasné, že to nemůže dopadnout dobře. Ujel mu předek a vzal s sebou i mě. Motorku jsme ještě zvednul a dojel, ale to byl jen symbolický konec malajské Velké ceny," dodal smutně český závodník.

Smůlu měl i Kornfeilův týmový kolega Marco Bezzecchi. Ital přišel pátým místem definitivně o šanci být letošním šampionem nejslabší kubatury. V Sepangu vítězný Jorge Martín ze Španělska si pojistil svůj první titul v MS.

Jorge Martín slaví titul mistra světa Moto3:

V Sepangu se rozhodl boj také o poslední zbývající letošní titul. Ital Francesco Bagnaia sice nevyhrál, ale třetí místo mu bohatě stačilo k pojištění vítězství ve třídě Moto2.

Bagnaia oslavuje korunu světového šampiona Moto2:

Z triumfu se v malajské GP radoval bratr Valentina Rossiho Luca Marini, který za sebou udržel Bagnaiova rivala Miguela Oliveiru.

Valentino Rossi a Luca Marini:

Devítinásobný mistr světa Rossi mohl vydařený den korunovat v závodě MotoGP, ale čtyři kola před koncem z vedoucí pozice upadl. Vítězem se stal už jistý mistr světa Španěl Marc Márquez, který vyhrál podeváté v sezoně.

Velká cena Malajsie, závod mistrovství světa silničních motocyklů v Sepangu:

Moto3: 1. Martín (Šp./Honda) 38:34,799, 2. Dalla Porta -3,556, 3. Bastianini (oba It./Honda) -3,757, 4. Arenas (Šp./KTM) -3,795, 5. Bezzecchi (It./KTM) -4,095, 6. Di Giannantonio (It./Honda) -4,106, …20. Kornfeil (ČR/KTM) -26,678.

Průběžné pořadí MS (po 17 z 18 závodů): 1. Martín 240, 2. Bezzecchi 214, 3. Di Giannantonio 205, 4. Bastianini 166, 5. Dalla Porta 151, 6. Canet (Šp./Honda) 128, …8. Kornfeil 115.

Moto2: 1. Marini (It./Kalex) 38:25,689, 2. Oliveira (Portug./KTM) -1,194, 3. Bagnaia -3,020, 4. Pasini (oba It./Kalex) -4,497, 5. Quartararo (Fr./Speed Up) -5,250, 6. Baldassarri (It./Kalex) -5,305.

Průběžné pořadí MS (po 17 z 18 závodů): 1. Bagnaia 304, 2. Oliveira 272, 3. B. Binder (JAR/KTM) 201, 4. Baldassarri 162, 5. 6. Á. Márquez 157, 6. Mir (oba Šp./Kalex) 155