Kornfeil vedl i na Sachsenringu, nakonec dojel desátý. Bodovali Salač i Abraham

Radek Vičík ČTK Radek Vičík, ČTK
Aktualizováno 7. 7. 2019 15:07
Jakub Kornfeil sice po Assenu vedl i v závodě Moto3 na Sachsenringu, v cíli Velké ceny Německa ho ale nakonec odmávli na desáté pozici. Podruhé za sebou díky třinácté příčce bodoval nováček Filip Salač, Karel Abraham skončil ve třídě MotoGP patnáctý.
Jakub Kornfeil na KTM v závodě Moto3 na Sachsenringu 2019
Jakub Kornfeil na KTM v závodě Moto3 na Sachsenringu 2019 | Foto: JNyk

Kornfeil se po startu z druhé řady zařadil na šestou pozici. Naopak Salač se po skvělém startu musel vyhýbat spadlým soupeřům a rázem se propadl na 26. pozici.

O vedení se začala prát devítičlenná skupina, v pátém kole zopakoval svůj výkon z Assenu a dostal se do vedení. Pořadí se přelévalo s každou zatáčkou. V čele se usídlil Marcos Ramirez, ale Kornfeil se ho držel. V osmém kole se k Španělovi přidal jeho týmový kolega ze stáje Leopard Lorenzo Dalla Porta.

V prostřední části Grand Prix se český jezdec začal vedoucí skupinou propadat, nejhůře byl na sedmé pozici. Naopak Salač se dokázal probít do druhé desítky.

Kornfeil byl zase v boji o stupně vítězů, ale při nájezdu čtyři kola před cílem se propadl na deváté místo. Další progres už nenásledoval a tým Redox PrüstelGP tak mohl oslavit alespoň letos už šesté umístění v top 10. Na vítězného Dalla Portu ztratil necelou vteřinu.

Druhý byl klasifikován Ramirez a třetí skončil další Španěl Aron Canet. Ten přišel před závodem v Brně o vedení, do čela se posunul vítěz ze Sachsneringu Dalla Porta.

Více štěstí mel v závěru 17letý Salač, jenž si 13. příčkou vylepšil své maximum v nováčkovské sezoně.

Kornfeil litoval volby pneumatik. "Vsadili jsme na měkkou gumu, což se nám vymstilo. V sobotu jsme ji zkoušeli, takže jsem si myslel, že vydrží. Ale bohužel. Přitom jsem jel celý závod docela pomalu, kontroloval to. Nechtěl jsem se hnát dopředu, protože jsem si říkal, že tu gumu budu potřebovat na konci závodu. Jel jsem opatrně, i tak odešla a posledních osm kol bylo hodně složitých," řekl serveru iDNES.cz.

"Zase jsem vedl závod a dokazoval jsem, že jsem nejrychlejší na světě, ale bohužel mi nevydržela guma. Kdybychom zvolili tvrdou, dojeli bychom mnohem výš," dodal.

V MotoGP potvrdil své kralování na Sachsenringu mistr světa Marc Márquez, jenž vyhrál Velkou cenu Německa desátým rokem po sobě. Unikátní sérii zahájil španělský jezdec v roce 2010 v nejslabší třídě do 125 ccm, další dvě sezony zvítězil v Moto2 a od roku 2013 nenašel už sedmkrát přemožitele v královské kategorii. Pro všechny triumfy v Sasku si tovární jezdec Hondy dojel z pole position.

Márquez dnes absolvoval sólozávod a krajana Mavericka Viňalese z Yamahy porazil téměř o pět sekund. Třetí skončil i s prasklou holenní kostí po pádu z kola Brit Cal Crutchlow. Abraham dojel patnáctý a po 14. místě ve Velké ceně Itálie podruhé v sezoně bodoval. Na kontě má tři body.

Velká cena Německa, závod mistrovství světa silničních motocyklů na Sachsenringu:

Moto3: 1. Dalla Porta (It./Honda) 39:29,348, 2. Ramírez (Šp./Honda) -0,072, 3. Canet (Šp./KTM) -0,120, 4. Fenati (It./Honda) -0,185, 5. R. Fernández (Šp./KTM) -0,323, 6. McPhee (Brit./Honda) -0,445, …10. Kornfeil -0,955, 13. Salač (oba ČR/KTM) -6,379.

Průběžné pořadí MS (po 9 z 19 závodů): 1. Dalla Porta 125, 2. Canet 123, 3. Antonelli (It./Honda) 87, 4. Ramírez 78, 5. Arbolino (It./Honda) 77, 6. McPhee 68, …9. Kornfeil 52, 25. Salač 6.

Moto2: 1. Á. Márquez (Šp./Kalex) 39:35,101, 2. B. Binder (JAR/KTM) -1,208, 3. Schrötter(Něm./Kalex) -1,630, 4. Di Giannantonio(It./Speed Up) -4,116, 5. Lüthi (Švýc./Kalex) -5,191, 6. A. Fernández (Šp./Kalex) -6,332.

Průběžné pořadí MS (po 9 z 19 závodů): 1. Á. Márquez 136, 2. Lüthi 128, 3. A. Fernández 102, 4. Baldassarri (It./Kalex) 97, 5. Navarro (Šp./Speed Up) 97, 6. Schrötter 97.

MotoGP: 1. M. Márquez (Šp./Honda) 41:08,276, 2. M. Viňales (Šp./Yamaha) -4,587, 3. Crutchlow (Brit./Honda) -7,741, 4. Petrucci -16,577, 5. Dovizioso (oba It./Ducati) -16,669, 6. Miller (Austr./Ducati) -16,836, …15. Abraham (ČR/Ducati) -37,934.

Průběžné pořadí MS (po 9 z 19 závodů): 1. M. Márquez 185, 2. Dovizioso 127, 3. Petrucci 121, 4. Rins (Šp./Suzuki) 101, 5. M. Viňales 85, 6. Rossi (It./Yamaha) 80, …24. Abraham 3.