Abraham odstartuje v Misanu ze čtvrté řady, Kornfeil byl v kvalifikaci dvacátý

Radek Vičík Radek Vičík
9. 9. 2017 15:08
Účastníci světového šampionátu silničních motocyklů bojují v Misanu o místa na startu Velké ceny San Marina.
Jakub Kornfeil na motocyklu Peugeot.
Jakub Kornfeil na motocyklu Peugeot. | Foto: TZ Jakuba Kornfeila

Misano - Karel Abraham obsadil v kvalifikaci třídy MotoGP na Velkou cenu San Marina silničních motocyklů dvanácté místo,  Jakub Kornfeil byl v kvalifikaci třídy Moto3 byl o osm příček horší.

Ten doplatil na nehodu Belgičana Livia Loie, která mu znemožnila v posledním kole zajet další rychlé kolo. Kornfeil v sedle Peugeotu ztratil na vítězného Eneu Bastianiniho z Itálie na Hondě 932 tisícin vteřiny.

Další divokou nehodu předvedl během kvalifikace Španěl Aron Canet, ale také on z ní vyvázl bez zranění.

Canetův děsivý pád.:

Abraham na Ducati se štěstím postoupil z první části kvalifikace po anulování rychlého kola Jonase Folgera. Mezi elitní dvanáctku byl ale se ztrátou téměř dvou vteřin na držitele pole position Mavericka Viňalese poslední. I tak se v neděli postaví do čtvrté startovní řady.

Španěla s Yamahou v první řadě doplní lídr seriálu Andrea Dovisiozo na Ducati a jezdec Hondy Marc Marquez.

Kvalifikace na Velkou cenu San Marina, závod mistrovství světa silničních motocyklů v Misanu:

Moto3: 1. Bastianini (It./Honda) 1:42,147, 2. Martín -0,173, 3. Mir (oba Šp./Honda) -0,225, …20. Kornfeil (ČR/Peugeot) -0,932.

Moto2: 1. Pasini 1:37,390, 2. Morbidelli (oba It./Kalex) -0,083, 3. Aegerter (Švýc./Suter) -0,333.

MotoGP: 1. M. Viňales (Šp./Yamaha) 1:32,439, 2. Dovizioso (It./Ducati) 0,162, 3. M. Márquez (Šp./Honda) -0,197, …12. Abraham (ČR/Ducati) -1,935.