Kornfeil v Jerezu vyhrál úvodní trénink na mokru, celkově byl osmý

5. 5. 2017 17:05
Jakub Kornfeil dokázal, že na mokré trati patří mezi světovou špičku a na vodě byl v úvodním tréninku Moto3 v Jerezu ze všech nejrychlejší.
Jakub Kornfeil na motocyklu Peugeot.
Jakub Kornfeil na motocyklu Peugeot. | Foto: TZ Jakuba Kornfeila

Jerez - Jakub Kornfeil zahájil tréninky na motocyklovou Velkou cenu Španělska nejrychlejším časem v úvodní měřené část třídy Moto3, která se jela na mokré silnici. V odpoledních jízdách na suchu pak v Jerezu skončil osmý. Karel Abraham v královské MotoGP do mokra nevyjel a v druhém tréninku dosáhl mezi 23 jezdci 21. času.

Kornfeil bude ve čtvrtém závodě sezony usilovat o první body v sezoně a víkend zahájil nadějně, byť někteří konkurenti včetně lídra pořadí mistrovství světa Joana Mira ze Španělska trénink kvůli špatným podmínkám vynechali. Úvodní jízdy Kornfeil vyhrál o 309 tisícin před Italem Tonym Arbolinem.

Na osychající trati se jezdilo zhruba o deset sekund rychleji a Kornfeil časem 1:51,033 nestačil na sedm soupeřů. Za nejrychlejším Mirem zaostal o sekundu a 469 tisícin. V závodě zatím v této sezoně skončil nejlépe osmnáctý.

V MotoGP tréninky ovládl domácí Dani Pedrosa, Abraham byl téměř o dvě a půl sekundy pomalejší.

Tréninky na Velkou cenu Španělska, závod mistrovství světa silničních motocyklů v Jerezu:

Moto3: 1. Mir (Šp./Honda) 1:49,564, 2. Fenati (It./Honda) -0,221, 3. McPhee (Brit./Honda) -0,834, …8. Kornfeil (ČR/Peugeot) -1,469.

MotoGP: 1. Pedrosa (Šp./Honda) 1:39,420, 2. Miller (Austr./Honda) -0,544, 3. Crutschlow (Brit./Honda) -0,625, …21. Abraham (ČR/Ducati) -2,489.

Moto2: 1. A. Márquez (Šp./Kalex) 1:43,121, 2. Aegerter (Švýc./Suter) -0,158, 3. Vierge (Šp./Tech 3) -0,230.