Kornfeil dojel popáté za sebou v první desítce, v Rakousku byl osmý. Abraham má bod

Radek Vičík Radek Vičík
Aktualizováno 11. 8. 2019 14:42
Jakub Kornfeil obsadil ve Velké ceně Rakouska silničních motocyklů ve třídě Moto3 osmé místo, Filip Salač dojel na Red Bull Ringu devatenáctý. Karel Abraham si v MotoGP dojel pro bod za 15. místo.
Andrea Dovizioso na Ducati a Marc Marquez na Hondě bojují o vítězství v GP Rakouska MotoGP | Foto: Reuters

Na postupně schnoucí trati Kornfeil z páté řady výborně odstartoval a posunul se na 11. pozici. Tam se držel do poloviny závodu. Pak zavelel k útoku a postoupil do top 10.

Jezdec týmu Redox PrüstelGP v čele skupiny jezdců stáhl další soupeře a objevil se na osmé pozici. V čele skupiny jezdců si držel tuto příčku a osmý byl klasifikován i v cíli. Pro vítězství si po téměř dvouletém čekání dojel Ital Romano Fenati.

Ital tak dal definitivně zapomenout svému hazardérskému kousku v koňské GP San Marina. Tehdy v závodě Moto2 mačkal za jízdy soupeřovi brzdu a málem si tak zničil celou kariéru.

Kornfeil  se v pátém závodě po sobě probojoval do nejlepší desítky výsledkové listiny. Desátá příčka mu patří v průběžném pořadí MS. Novým lídrem seriálu je v neděli šestý další Ital Lorenzo Dalla Porta, jenž španělského vítěze z Brna Aróna Caneta odsunul o bod na druhou pozici.

Salač se brzy propadl až do třetí desítky. Navíc musel absolvovat průjezd trestnou zatáčkou, což jeho ambice dojet v bodované patnáctce zcela pohřbilo. 17letý nováček obsadil devatenácté místo.

V MotoGP spolu sváděli tuhý boj suverénní lídr šampionátu Marc Marquez na Hondě a Andrea Dovizioso s Ducati. Italská značka díky skvělému manévru "Doviho" v poslední zatáčce udržela na novém Red Bull RIngu neporazitelnost. Ze čtyř závodů elitní třídy byl na nejvyšší příčce vždycky tento motocykl. Marquez má i přes porážku v čele komfortní náskok 58 bodů.

Dvojici rivalů na stupních vítězů doplnil Francouz Fabio Quartararo s Yamahou. Abraham na Ducati bodoval potřetí v sezoně a rozšířil svoji letošní sbírku na čtyři body.

V Moto2 vyhrál Brad Binder. To velmi nadchlo rakouské fanoušky, protože Jihoafričan používá rám domácí značky KTM. Druhý skončil lídr šampionátu a vítěz z Brna Alex Marquez. Španěl si tak posílil vedení v MS.

Dramatický pád italské dvojice Enea Bastianini a Luca Marini v závodě Moto2:

Velká cena Rakouska, závod mistrovství světa silničních motocyklů ve Spielbergu:

Moto3: 1. Fenati 37:50,135, 2. Arbolino (oba It./Honda) -1,097, 3. McPhee (Brit./Honda) -1,105, 4. Vietti (It./KTM) -1,120, 5. Ramírez (Šp./Honda) -6,789, 6. Dalla Porta (It./Honda) -7,559, …8. Kornfeil -17,902, 19. Salač (oba ČR/KTM) -40,668.

Průběžné pořadí MS (po 11 z 19 závodů): 1. Dalla Porta 155 b., 2. Canet (Šp./KTM) 154, 3. Arbolino 113, 4. Antonelli (It./Honda) 105, 5. Ramírez 89, 6. McPhee 84, …10. Kornfeil 67, 26. Salač 6.

Moto2: 1. B. Binder (JAR/KTM) 37:24,963, 2. A. Márquez (Šp./Kalex) -0,330, 3. Navarro (Šp./Speed Up) -1,839, 4. Baldassarri (It./Kalex) -2,183, 5. Fernández (Šp./Kalex) -3,303, 6. Lüthi (Švýc./Kalex) -4,645.

Průběžné pořadí MS (po 11 z 19 závodů): 1. A. Márquez 181, 2. Lüthi 138, 3. Navarro 126, 4. Fernández 121, 5. Baldassarri 115, 6. Schrötter (Něm./Kalex) 109.

MotoGP: 1. Dovizioso (It./Ducati) 39:34,771, 2. M. Márquez (Šp./Honda) -0,213, 3. Quartararo (Fr./Yamaha) -6,117, 4. Rossi (It./Yamaha) -7,719, 5. M. Viňales (Šp./Yamaha) -8,674, 6. Rins (Šp./Suzuki) -8,695, …15. Abraham (ČR/Ducati) -48,109.

Průběžné pořadí MS (po 11 z 19 závodů): 1. M. Márquez 230, 2. Dovizioso 172, 3. Petrucci (It./Ducati) 136, 4. Rins 124, 5. Rossi 103, 6. M. Viňales 102, …23. Abraham 4.